Reglarea presostatului la hidrofor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Andreidew
    Incepator
    • 18.mar.2015
    • 11

    Reglarea presostatului la hidrofor

    Ideea e in felul urmator
    Vreau sa montez un programator pt irigarea gazonului si totodata un al doilea aspersor oscilant . Problema o intampin in momentul cand leg cel de-al doilea aspersor si anume , presiunea este foarte mica pt a functiona cele doua aspersoare in paralel. Acum va rog sa ma sfatuiti daca fac corect sau ce ar trebui sa fac? Vreau sa reglez din presostatul hidroforului , arcul mare sa strang ~3 filete si arcul mic sa ii dau drumul ~3 filete si sa cresc presiunea in balon pana la 2 atm . Multumesc si astept cu drag indrumarile d-voastra
  • draku
    Membru Marcant
    • 12.mar.2007
    • 342

    #2
    Răspuns la: Reglarea presostatului la hidrofor

    in linkul de mai jos gasesti toate explicatiile
    În cursul unui dialog cu unul dintre cititorii acestui blog, am constatat că îmi este ceva mai greu să explic cum se face reglarea unui presostat electromecanic, fără a mă ajuta de poze. Şi aşa a a…

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6866

      #3
      Răspuns la: Reglarea presostatului la hidrofor

      Postat în original de Andreidew
      Ideea e in felul urmator
      Vreau sa montez un programator pt irigarea gazonului si totodata un al doilea aspersor oscilant . Problema o intampin in momentul cand leg cel de-al doilea aspersor si anume , presiunea este foarte mica pt a functiona cele doua aspersoare in paralel. Acum va rog sa ma sfatuiti daca fac corect sau ce ar trebui sa fac? Vreau sa reglez din presostatul hidroforului , arcul mare sa strang ~3 filete si arcul mic sa ii dau drumul ~3 filete si sa cresc presiunea in balon pana la 2 atm . Multumesc si astept cu drag indrumarile d-voastra
      Pai inainte de a face reglaje de presostat spune-ne care e puterea pompei si specificatiile ei ca poate degeaba reglati presostatul daca pompa nu e capabila ...
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      Procesare...