Apa din cada nu se scurge complet

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Tudor45
    Incepator
    • 23.oct.2018
    • 5

    Apa din cada nu se scurge complet

    Buna ziua,

    Dupa 3 meseriasi, o gramada de solutii turnate pe scurgere, curatit racordul de la cada, rac, etc. nu prea mai am solutii.

    Daca umplu cada, apa se scurge foarte repede, pana mai raman 2-3 cm de apa ce raman pe fundul cazii. Orice as face nu reusesc sa scap de ea.
    Precizez ca la chiuveta, WC si scurgerea din pardoseala apa se scurge fara probleme.

    Precizez ca am incercat si sa pun furtunul de la dus direct in scurgerea cazii din pardoseala (cand am curatit racordul), si apa se scurgea fara probleme.

    Stie cineva care ar putea fi problema, sau ce as mai putea incerca?

    Va multumesc!
  • tymotyman
    Membru Marcant
    • 01.nov.2009
    • 570

    #2
    La apartament,la casa? Din cada se scurge in sifon pardoseala sau direct in coloana?

    Comentariu

    • Tudor45
      Incepator
      • 23.oct.2018
      • 5

      #3
      Postat în original de tymotyman
      La apartament,la casa? Din cada se scurge in sifon pardoseala sau direct in coloana?
      Apartament, la parter.
      Se scurge direct in coloana.

      Comentariu

      • gmtiby
        Living Legend
        • 24.oct.2008
        • 1192

        #4
        Esti sigur ca ai gada montata corect ?

        Comentariu

        • Tudor45
          Incepator
          • 23.oct.2018
          • 5

          #5
          Postat în original de gmtiby
          Esti sigur ca ai gada montata corect ?
          La ca te referi prin montata corect? Cel mai mare nivel al apei e deasupra sitei de scurgere (daca te referi la inclinatie)

          Comentariu

          • tymotyman
            Membru Marcant
            • 01.nov.2009
            • 570

            #6
            La apartamente ,cel putin cele tip comunist,au un sifon langa coloana tip u. De obicei acest sifon se infunda si apa circula mai greu. Cand cada este plina se formeaza presiune si circula mai repede ,cand se goleste scade debitul. verificati daca nu e sifonul infundat cu ceva fire de par sau scame.

            Comentariu

            • Tudor45
              Incepator
              • 23.oct.2018
              • 5

              #7
              Blocul este nou (de vreo 5 ani), dar are un sifon de tip u, ce l-am scos, curatit (la asta m-am referit cand spuneam ca am curatit racordul), si tot degeaba.

              Comentariu

              Procesare...