Aerisitor automat calorifer

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ABBA
    Membru
    • 12.iun.2014
    • 232

    #31
    Dvs ati prezentat modelul aerisitor automat cu clapeta.
    De ce nu il montati pe acesta
    Puteti schimba aerisitorul fara probele pr ca: "coafura isi va pastra volumul".
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • mihai123
      Incepator
      • 11.iun.2010
      • 79

      #32
      ABBA
      stau la et 10 acel aerisitor se poate imbacsi si sa am inundatie,la ultimul etaj am multa mizerie cand aerisesc-apa neagra,
      administatorul blocului nu vrea sa puna aerisitoare-automate pe coloana el aeriseste doar cu galeata,
      intr-o camera am montat un robinet de sub-lavoar si isi face treaba de mult timp bine( a fost montat de mult timp de un instalator)
      iara acu eu voi schimba,aerisitoare am in restul caloriferelor si nu fac fata-au orificiu mic,de doua ori mi-au picurat ca tot il deschideam inchideam si a trebuit sa opresc caldura in bloc ca sa le schimb,voi monta un minirobinet+un aerisitor cu orificiu mai mare,daca nu face fata aerisitorul il scot si aerisesc de la robinet,daca face probleme sa picure robinetul pun dop sau alt aerisitor nemaifiind problema sa opresc caldura la 66 de apartamente.
      iara un calorifer de fonta tre sa-i cumpar dop dar la primavara.
      Treadul poate fi inchis.
      Ultima editare de mihai123; 22.nov.2020, 01:11.

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12085

        #33
        Administratorul stie el ceva ..... Cu un aerisitor de genul asta , nu poti aerisi o coloana de bloc .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        Procesare...