centrala termica

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • daniionascu
    Incepator
    • 19.apr.2007
    • 13

    centrala termica

    salut!am o casa cu 1 etaj si mansarda de 200 mp ,100 pe nivel cu un total de8 incaperi.de ce centrala ar fi nevoie pt incalzire si, pt apa calda.casa este izolata pe exterior cu poliestiren si prin interior cu vata minerala.28=30=sau 32kw?ce marca ariston,junkers sau alta?
  • Robert79
    Membru
    • 08.mar.2007
    • 145

    #2
    Fara Junkers , eu am un Junkers Euroline de 4 ani si mi-a facut o gramada de probleme plus ca este foarte zgomotoasa nefiind antifonata de nici un fel.
    Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate !

    Comentariu

    • crinaelena
      Living Legend
      • 11.sep.2007
      • 1596

      #3
      euroline e un model naspa rau,dar eurostarul,sau inlocuitorul acestuia,ceraclass comfortul stau mult mai bine

      Comentariu

      • iuliutz
        Membru Marcant
        • 11.nov.2007
        • 457

        #4
        Eu as merge pe vailant, sau daca nu as incerca sa evit italienele gen imergas, bereta,etc. Cunost o multime de persoane carora le-au facut probleme centralele italiene; in special la placa electrica
        "Relaxeaza-te! si vei da cel mai bun lapte" - Milka
        Nu sunt expert, dar imi dau si eu cu parerea!

        Comentariu

        • crinaelena
          Living Legend
          • 11.sep.2007
          • 1596

          #5
          e o optiune buna,piese de schimb cam scumpe.
          ct. italiene sint f. bune,sigur,cu exceptii.ca fapt divers,in Italia sint citeva zeci de producatori de murale.Baxi sint f. bune,plus garantia de opt ani.
          Immergas sau Beretta au modele o groaza de modele,unele mai reusite,altele mai putin.ex. modelul Ciao este slabut,Exclusive Mix,un model reusit.
          mare greseala sa spui ca toate produsele unui producator sint proaste,toti fac modele bune,dar si modele nereusite.

          Comentariu

          Procesare...