ce cazan ami trebuie la un cubaj de 723 m3 ?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • robert_blak
    Incepator
    • 01.apr.2008
    • 18

    ce cazan ami trebuie la un cubaj de 723 m3 ?

    Am 10 incapei diferite la care vreau la le incalzesc cu o centrala cat mai buna si cu gazificare plus rezerva de putere pentru a mai incalzi cel putin 100m3
    astept lamuriri in cazul cazanului ,cate circuite e necesar , ce tevi sau conducte folosesc si care sunt mai indicate ,ce calorifere si unde trebuie amplasate , pe unde sunt indicate sa se traga tevile sau conducte

    astept lamuriri
    Orce om invata chear daca e si el meseriasi de elita ....!
  • robert_blak
    Incepator
    • 01.apr.2008
    • 18

    #2
    cu ce e mai bine sa fac incalzirea centrala referitor la tevi , pexal sau cupru ?
    Orce om invata chear daca e si el meseriasi de elita ....!

    Comentariu

    • gavrila bizau
      Incepator
      • 30.mar.2008
      • 24

      #3
      40 kw si fa o distributie telescopica pe cupru
      Nu dati cu pietre in mine ,imi spun si eu parerea mea!!!

      Comentariu

      • robert_blak
        Incepator
        • 01.apr.2008
        • 18

        #4
        am un proiect desenat de mine cum vine circuitu in casa si eu sic ca e cam greu sa incalzeasca in 2 circuite tinand cont ca e un numar mare pe o parte de circuit unde este nevoie de mai multa putere kW nah
        da ce inseamna "distributie telescopica pe cupru" eu nu am inteles ce ai vrut sa zici din asta
        sunt calitati dezavantaje fata de una de alta pastreaza caldura nu se poate ascunde in perete sau in beton tevile sun o gramada care eu nu le stiu si nu am fi vazut calitatile si dezavantajele lor
        Orce om invata chear daca e si el meseriasi de elita ....!

        Comentariu

        • Consultant climatizare
          Moderator
          • 17.oct.2007
          • 3606

          #5
          Cel mai bine ar fi sa apelati la o firma de proiectare, o sa va faca cum trebuie dimensionarea cazanului conform necesarului de caldura , dimensionarea tevilor si traseele cele mai optime.

          Comentariu

          Procesare...