Etansare conducta fisurata

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • emilpantis
    Incepator
    • 25.ian.2007
    • 14

    Etansare conducta fisurata

    Buna ziua!

    Am o problema : scurgerea de la chiuveta mea din baie se afla intru-un petere comun dintre apartamentul meu si casa scarilor.

    De ceva vreme, a inceput sa se exfolieze vopseaua lavabila de pe peretele respectiv, pe partea dinspre casa scarilor insa exfolierea este oarecum punctuala, adica o zona cam de o palma ca si suparafata, nu generalizat.

    ochiometric, aceasta zona este situata aproximativ pe partea opusa scurgerii mele de la baie (cand zic scurgere ma refer la chiveta plus pardoseala deoarece cele doua comunica)

    la un momet dat, acu cca o luna cele doua scurgeri s-au cam infundat si iesea apa pe jos in baie, nu exagerat dar totusi.

    atunci am folosit praf din ala MR MUSCOLO de desfundat chiuveta insa am folosit modelul care reactioneaza la apa clocotita.

    acuma, ma gandesc, oare apa clocotita plus praful ala, nu au stricat cumva tevile sau vreo lipitura????

    stiti sa existe vreun produs care sa se goleasca pe tevi si sa le etanseze? (stiu ca pentru radiatoarele de masini fisurate exista asa ceva)

    aveti vreo idee desteapta de verificare/remediere alta decat sa sparg peretele respectiv? (problema e ca tevile sunt oarecum in dreptul scarilor de pe casa scarii si nu cred ca pot sparge scarile de beton ce sunt lipite de perete, ca sa ma pot uita la ce e in perete....)

    astept cu mare interes o solutie din partea dvs.

    cu stima!
  • emilpantis
    Incepator
    • 25.ian.2007
    • 14

    #2
    chiar nimeni nu are nici o idee?

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 13008

      #3
      Din interior nu ai nici o usa de vizitare sau nu poti sparge o zona? Nu ai o masca ceva?

      Nu exista produs care sa etanseze pe principiul celui utilizat pentru masini unde circuitul este inchis.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      Procesare...