Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Alegere Centrala Termica

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Yesterday, 05:10

Vreau sa pun o centrala pe lemne fără gazeificare viadrus la casa bunicilor, cam 45 MP suprafață utila, fără puffer, și am o dilema, nu știu cum sa procedez. Instalatorul spune sa o iau de 30 KW pt ca e mai mare și încap lemne mai mari, vânzătorul spune de 25 KW, pt ca oricum și aia de 30 e mare și când o umpli cu lemne, o parte din ele se arde degeaba pt cât e casa de mica.
    Îmi cer scuze dacă am postat aiurea, dar poate îmi dați va rog un sfat

Comentariu

• Pareri despre https://www.romstal.ro/centrala-term...p14739449.html

Comentariu

• Bunaseara.
        Doresc ca in anul urmator sa inlocuiesc centrala termica (Ferolli cu gazeificare 40 KW), cu o centrala noua de putere aprpopiata (minim 35-maxim 45).
        As dori ceva pareri daca se poate.
        Multumesc.

Comentariu

• Postat în original de bambucea Vezi post
          Bunaseara.
          Doresc ca in anul urmator sa inlocuiesc centrala termica (Ferolli cu gazeificare 40 KW), cu o centrala noua de putere aprpopiata (minim 35-maxim 45).
          As dori ceva pareri daca se poate.
          Multumesc.
          Pareri, pareri, fiecare dupa cum a folosit si dupa informatiile disponibile.
          Daca discutam de gaz, eu unul am optat pentru gama Ariston Genus One. Un coleg are un Viesmann .... Lemne, peleti? Experienta mea cu Ariston este de maxim 2 ani si deocamdata nu am intampinat nicio problema, nu am avut nicio eroare si niciun eveniment neplacut.
          VYS Blog - 100 % D I Y
          Cel mai bun Blog de constructii si amenajari

Comentariu

• vrei sa schimbi cu una pe gaz, sau tot una pe lemne? diferente mari

Comentariu

Procesare...
            X