Probleme Centrala Termica

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Probleme Centrala Termica

    Daca spuneti ca de la inceput avea problema cu eroarea asta de ce nu ati rezolvat pe garantie ( probabil are un defect din fabrica ) . Nu stiu in brasov cine va poate ajuta din pacate . Firma de la care ati cumparat produsul nu are service ?

    Lasă un comentariu:


  • LaurentiuE
    a răspuns
    Răspuns la: Probleme Centrala Termica

    Am intors stecherul in priza si imediat mi-a aparut eroarea F1, deci nu era de la stecher. Regulatorul de gaz nu l-am verificat .Nu m-am gandit la regulatorul de gaz in ideea ca e o problema legata strict de centrala . Cand am cumparat centralele, ca de fapt au fost 2 identice, amandoaua prezentau aceasi problema adica faceau din cand in cand F1 destul de rar cam la o sptamana. In schim cealalta centrala avea foarte des problema cu intreruperea gazului de la butonul dintre tevi, pe care ma invatase cel care le-a pus in functiune sa-l apas .

    Stiti cumva in Brasov un meserias in centrale care m-ar putea ajuta cu o diagnosticare ? Dar unul serios ca daca stam sa ne gandim cel care mi le-a pus in functiune nu prea a fost , azi n-as mai fi luat centralele , as fi renuntat la ele , daca dupa cateva zile de la cumparare deja imi dadeau eroarea F1 . Am mai chemat in vara anului trecut un meserias pentru ca nu aveam debit la apa calda si dupa ce mi-a facut o decolmatare am constatat ca debitul e la fel si de fapt era un dop de depuneri la iesirea din centrala pe apa calda, deci decolmatarea am facut-o degeba ....

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Probleme Centrala Termica

    Ati incercat sa puneti stecherul invers in priza - cum v a fost sugerat ( stiu ca modelele mai vechi la protherm functioneaza pe faza ) ;
    O diagnoza poate costa maxim 50 lei dar puteti intreba la telefon persoana care va veni cat costa ..
    Eroarea F1 apare ca urmare a lipsei de gaz ( din cate am citit ) , ati verificat regulatorul de gaz ?
    Ultima editare de coby; 10.oct.2013, 10:01.

    Lasă un comentariu:


  • LaurentiuE
    a răspuns
    Răspuns la: Probleme Centrala Termica

    Ok , iar un pret la disgnosticare cat ar fi ? Asta ca sa stiu daca ma inham la asa ceva . Multumesc !

    Lasă un comentariu:


  • Consultant climatizare
    a răspuns
    Răspuns la: Probleme Centrala Termica

    In general daca defectiunile nu sunt evidente atunci ele nu pot fi constatate decat de o persoana calificata direct la fata locului.

    Lasă un comentariu:

Procesare...