Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme Centrala Termica

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Dupa enunt problema pare sa fie in interiorul centralei. Chemat service autorizat sa vada ce si cum.

Comentariu

• Acum 2 luni m-am trezit noaptea ca era frig, centrala in avarie, palpaia becul rosu, presiunea 0.8 atm si o mica baltuta sub centrala, era de la filtrul Y pus pe teava de apa rece care intra in centrala, l-am strans si am bagat presiune.
      Am resetat si a mers, a doua zi am aerisit caloriferele.
      De atunci intra in reset de mai multe ori pe saptamana dar numai pe incalzire si nu pe apa calda menajera, se aude flacara timp de 3 secunde, se stinge, incearca sa se aprinda si apoi avarie. Resetarea duce la functionarea centralei. A fost om si a zis ca trebuie sa faca mai des sa-si dea seama ce are.

Comentariu

• Ce marca de centrala este? Presiunea de 0.8 bar nu este una anormala. Cat era inainte de aparitia acelei balti? La unele centrale partea de alimentare cu apa este manuala, refaci presiunea din circuit cand este nevoie, prin deschiderea unui robinet. Partea cu apa poate sa fie o pista falsa.
        VYS Blog - 100 % D I Y
        Cel mai bun Blog de constructii si amenajari

Comentariu

• Ferroli FEReasy 24, inainte era 1 bar, am refacut. Dar e incredibila coincidenta, 10 ani nu a facut probleme si acum pac incepe sa o ia razna.

Comentariu

Procesare...
          X