Rezervor propan Butan Gas

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • coyote_coitus
    Membru
    • 14.mar.2008
    • 115

    Rezervor propan Butan Gas

    Vreau sa imi inlocuiesc centrala electrica ca una pe gaz. As dori sa aflu cat costa un plin de Butan Gas, cel mai mic rezervor, de 1000, parca, si cum trebuie sa procedez, adica inchirierea, aprobarile etc. Daca sunteti posesori de asa ceva, va rog sa imi spuneti daca e convenabil sa aleg aceasta varianta de incalzire...
    Multumesc.
  • Consultant climatizare
    Moderator
    • 17.oct.2007
    • 3639

    #2
    De ce nu-i contactati pe cei de la butan gaz ?

    Comentariu

    • Arha
      Membru
      • 24.iul.2007
      • 260

      #3
      Acum un an am facut si eu o cerere si am primit o oferta. Din pacate nu mai am oferta primita si nici nu mai stiu numarul de telefon la care am sunat. Din ce imi amintesc:

      1. Trebuie as aveti spatiu adecvat in curte pentru amplasarea rezervorului
      2. Obligatoriu (prin contract) minim doua plinuri pe an.



      Gasesti un nr. de telefon pe site la petrom.

      Paul

      Comentariu

      • ddeenniiss
        Incepator
        • 08.iul.2009
        • 5

        #4
        Re: Rezervor propan Butan Gas

        Postat în original de coyote_coitus
        Vreau sa imi inlocuiesc centrala electrica ca una pe gaz. As dori sa aflu cat costa un plin de Butan Gas, cel mai mic rezervor, de 1000, parca, si cum trebuie sa procedez, adica inchirierea, aprobarile etc. Daca sunteti posesori de asa ceva, va rog sa imi spuneti daca e convenabil sa aleg aceasta varianta de incalzire...
        Multumesc.
        salut! a intrebat tata acum vreo 10 zile( dar nu stiu la ce firma) si il costa 8000 ron cu totul (ma refer la proiecte, bransamente etc) inclusiv plinul la butelie ( 1700 litri are cea mai mica si se umple 80% din capoacitate)
        la suma asta se mai adauga placa de ciment pe care se fixeaza butelia (nu stiu sigur ce dimensiuni are) si un gard de protectie
        noi am facut un calcul si ne ajunge cam 8500 ron

        din banii astia gazul costa cam 3500(1400 litri * 2.4ron)

        mai este si chiria 7-800 ron pe an dar nu stiu sigur

        Comentariu

        Procesare...