Bransament retea gaze

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • bocor
    a răspuns
    Merci kml.

    Daca in 2004 era atat, imi inchipui ca acum poate fi si mai scump.

    Lasă un comentariu:


  • kml
    a răspuns
    Nu stiu. M-a interesat exclusiv pentru casa. Afirmatia e bazata pe discutia cu cineva de la Distrigaz (grabiti-va ca uite ce se schimba si apoi n-o sa va mai despagubeasca vecinii ! ).

    Lasă un comentariu:


  • cyclyman
    a răspuns
    Postat în original de kml
    - incepand cu septembrie 2004, nu mai ramai proprietar pe bucata de retea pe care ai realizat-o pe banii tai, adica in cazul in care pe acea bucata vrea sa se mai conecteze vreun vecin nu trebuie sa-ti mai ceara acordul sau sa te despagubeasca.
    Se aplica si in cazul scarilor de bloc?
    Daca da, ce lege sta la baza?

    Lasă un comentariu:


  • kml
    a răspuns
    Ca sa-ti faci o idee: anul 2004, Pitesti:
    - extindere retea de gaze pe strada neasfaltata (sapaturi, conducta 150 metri, racorduri, avize, firma autorizata, etc): 80.000.000 ROL
    - bransament individual pentru 3,81mc/h, 40 m conducta in curte, contor, reductor si tot tacamul: 17.000.000 ROL.
    - pentru extindere de retea nu ai nevoie de acceptul celui care a tras teava de care te legi tu (daca exista)
    - incepand cu septembrie 2004, nu mai ramai proprietar pe bucata de retea pe care ai realizat-o pe banii tai, adica in cazul in care pe acea bucata vrea sa se mai conecteze vreun vecin nu trebuie sa-ti mai ceara acordul sau sa te despagubeasca.

    Lasă un comentariu:


  • iuliutz
    a răspuns
    Cel mai usor ar fi sa intrebati pe cei de la E-on

    Lasă un comentariu:


  • bocor
    a creat un topic Bransament retea gaze

    Bransament retea gaze

    Buna,

    Ma interesez sa cumpar un teren iar preturile variaza ft mult in fct de distanta fata de utilitati.
    Ptr racord la reteaua electrica mi-am facut o idee, insa nu sunt ft lamurit cu privire la pretul ptr branasarea la reteaua de gaze.

    Vreau sa gasesc un raport bun intre pret teren vs, distanta retea de gaze.

    Merci
Procesare...