Centrala Erato Eltherm

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • nyky
    Incepator
    • 28.aug.2009
    • 4

    Centrala Erato Eltherm

    buna seara. de cateva saptamani citesc pe acest forum diferite informatii despre centrale electrice. problema mea este urmatoarea:
    sotul meu a cumparat o centrala electrica ERATO ELTHERM de8 kw de la bulgari(la sfaturile unui vecin priceput) . am factura, garantie , manual dar nu stiu bulgareste. daca este cineva care are date tehnice sau daca a cumparat acest tip de centrala il rog sa ma lumineze si pe mine. as vrea
    sa cumpar un cronotermostat dar nu stiu ce tip.
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12202

    #2
    Mergeti la vinzator si solicitati toata documentatia in limba romana . Sint obligati sa va dea asa ceva .
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • redes dorin
      Incepator
      • 08.aug.2009
      • 15

      #3
      centrale termice

      nu va speriati pt ca a-ti facut o alegere buna .intrati pe internet si descarcati instructiunile cntralei. cronotermostat puteti lua de la firma ,,trotus grup,,de tip,, auroton,, la care raportul calitate pret este bun. si vi-l trimite prin curierat rapid. ma intereseaza pretul centralei daca nu va deanjeaza
      cu respect
      dorin redes

      Comentariu

      • nyky
        Incepator
        • 28.aug.2009
        • 4

        #4
        multumesc dl. mircea g. si dl. dorin redes pentru raspunsuri.
        pentru dl. dorin redes: centrala m-a costat in jur de 20 000 000 lei adica 2000 lei noi. nu stiu exact cite leva dar am factura acasa si cum ajung (sunt la serviciu) va spun exact cit m-a costat.

        Comentariu

        • nyky
          Incepator
          • 28.aug.2009
          • 4

          #5
          ptr. dl. Dorin Redes:
          centrala a costat 957,6 leva cu tva. ne-au mai dat 2 piese = 54 leva(nu le stiu denumirea, arata ca niste robineti).
          referitor la instructiuni de pe internet, am cautat dar nu am gasit nimic. am intrat chiar pe pagina lor de internet dar in afara de foto nu am gasit nimic.
          o seara buna!

          Comentariu

          Procesare...