Incalzire casuta 35mp

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ami10
    Incepator
    • 08.apr.2007
    • 23

    Incalzire casuta 35mp

    buna ziua,
    Construiesc in momentul de fata, din considerente pur si simplu de comoditate, o casuta de 35 mp pt parinti, un dormitor de 16 mp, un living cu bucatarie de 16 mp plus un mic hol si baie.
    Am dus toate utilitatile de la casa mea, dar momentan e prea tirziu sa mai obtin aprobarile pt a duce si gazul cu toate ca distanta e foarte mica, aprox 15 m.
    Casa va fi construita pe structura lemn, osb, poliestiren de 10, vopsea decorativa, timplarie, termopan pe lemn.
    Rog un sfat cu ce as putea sa incalzesc acest spatiu.
    Ma gandeam la 2 calorifere electrice, dar in acelasi timp si la o centrala mica pe curent.
    Sunt dispus sa incerc orice, cred ca mai putin o soba, si m-ar interesa orice sfat .
    Multumesc
  • crinaelena
    Living Legend
    • 11.sep.2007
    • 1596

    #2
    Re: rog ajutor

    Postat în original de ami10
    buna ziua,
    Construiesc in momentul de fata, din considerente pur si simplu de comoditate, o casuta de 35 mp pt parinti, un dormitor de 16 mp, un living cu bucatarie de 16 mp plus un mic hol si baie.
    Am dus toate utilitatile de la casa mea, dar momentan e prea tirziu sa mai obtin aprobarile pt a duce si gazul cu toate ca distanta e foarte mica, aprox 15 m.
    Casa va fi construita pe structura lemn, osb, poliestiren de 10, vopsea decorativa, timplarie, termopan pe lemn.
    Rog un sfat cu ce as putea sa incalzesc acest spatiu.
    Ma gandeam la 2 calorifere electrice, dar in acelasi timp si la o centrala mica pe curent.
    Sunt dispus sa incerc orice, cred ca mai putin o soba, si m-ar interesa orice sfat .
    Multumesc
    patru convectori electrici ar fi buni(in fiecare din incaperi cite unul)....costa mai putin decit o centrala electrica si nu ai nevoie de instalatie.....o alta varianta ar fi sa extinzi instalatia,printr-un canal termic,sau teava preizolata bagata direct in pamant,sub cota de inghet.

    Comentariu

    Procesare...