Probleme boiler

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • rex
    Membru
    • 21.apr.2015
    • 220

    Răspuns la: Probleme boiler

    Credeam ca esti la curte si ai vreo priza prin magazie , ca stiu un caz cu vecinul care suda cu curent de la alt vecin .

    Comentariu

    • Marius Dan
      Incepator
      • 23.nov.2017
      • 78

      Buna seara. Credeti ca va reusi boilerul meu sa tina 55-60C in caloriferele din schema? S-a ivit pompa asta la 150 lei, celelalte piese le aveam si gata mini lucrarea. In schema lipsesc robineti, aerisitor, termomanometru, vas expansiune, etc. Vasul de exp. il voi pune pe retur sa traga pompa din el si va avea vreo 8-10l sa vad ce gasesc.Intre boiler si calorifere voi pune ppr25 si 20 cam 12 metri ar avea traseul. Astept parerile dvs si multumesc anticipat.
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • Marius Dan
        Incepator
        • 23.nov.2017
        • 78

        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image_90683.png 
Afișări:	100 
Mărime:	33,8 KB 
ID:	677560 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image_90682.png 
Afișări:	105 
Mărime:	34,4 KB 
ID:	677559 Sper sa se vada detaliile pompei, e potrivita pt schema data?
        Ultima editare de Marius Dan; 30.ian.2020, 00:59. Motiv: poze mici

        Comentariu

        • Mihaioprescu
          Incepator
          • 14.feb.2020
          • 2

          Bună ziua am și eu o problema și as dori și părerea dv. Mi-am montat un boiler electric de 80 litri și de atunci îmi picura pe la supapa de siguranță mereu când becul de la boiler este aprins. Am schimbat supapa și la fel aceiași treaba. Am pus și un reductor de presiune in caseul de apa ca cnv mia zs ca este presiunea prea mare, la fel tot picura. Și se aude și un sfarait când dau drumul la apa calda. Ăst un sfat sau o părere ce ar trebui sa fac. Mulțumesc anticipat...

          Comentariu

          • Mihaioprescu
            Incepator
            • 14.feb.2020
            • 2

            Bună ziua am și eu o problema și as dori și părerea dv. Mi-am montat un boiler electric de 80 litri și de atunci îmi picura pe la supapa de siguranță mereu când becul de la boiler este aprins. Am schimbat supapa și la fel aceiași treaba. Am pus și un reductor de presiune in caseul de apa ca cnv mia zs ca este presiunea prea mare, la fel tot picura. Și se aude și un sfarait când dau drumul la apa calda. Ăst un sfat sau o părere ce ar trebui sa fac. Mulțumesc anticipat...

            Comentariu

            • marchizu
              Incepator
              • 27.sep.2013
              • 44

              Pune o poza cu boilerul, in principiu nu stim ce fel de reductor presiune ai pus si la ce presiune este reglat. Vezi in manual la ce presiuni lucreaza boilerul si faci ajustarea reductorului in caseu. Supapa este cea livrata de producator sau ai cumparat separat?
              „Am învătat că un om n-are dreptul să-l privească pe un altul de sus decât atunci când trebuie să se aplece pentru a-l ajuta să se ridice.“ G.G.Marquez

              Comentariu

              Procesare...