Suport calorifer tabla

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • edenberg
    Incepator
    • 13.mai.2008
    • 55

    Suport calorifer tabla

    Buna ziua,

    folosesc calorifere din tabla prinse in perete cu dibluri,
    as dori sa stiu daca se gaseste vreun dispozitv reglabil in comert pe care sa-l pun sub calorifer pe post de sustinere in cazul in care unul din dibluri cedeaza pt ca sa nu ramana caloriferul suspendat pe tevile de cupru?

    Multumesc anticipat pt raspunsuri.
  • mihai zzr
    Incepator
    • 13.nov.2009
    • 40

    #2
    buna

    eu mi-am montat singur toate caloriferele si te pot asigura ca nu cedeaza in nici un caz daca au fost prinse corect.Ca sa cedeze ar insemna sa se reteze suruburile pe langa perete ceea ce este ... imposibil , caci sunt 4 la numar. Stai deci linistit.

    Comentariu

    • edenberg
      Incepator
      • 13.mai.2008
      • 55

      #3
      problema e ca caloriferul e suspendat doar 2 clame nu in 4, in partea de jos are distantiere, nu e prins ..iar la una din cleme mi se pare ca surubul parca s-a mai lasat in jos. Mentionez ca blocul e din BCA si mi-e frica sa nu ma trezesc ca iese diblul din perete.

      Comentariu

      • bardezi
        Membru
        • 21.ian.2008
        • 241

        #4
        ai doua variante:
        1. te uiti pe site-ul producatorului si comanzi daca exista.
        2. confectionezi ceea ce ai nevoie: din profile de rigips placate sau din picioare metalice/plastic de mobila (le gasesti la orice magazin de bricolaj), depinde de gust...

        Comentariu

        • tanasie
          Living Legend
          • 15.oct.2008
          • 2550

          #5
          Re: Suport calorifer tabla

          Postat în original de edenberg
          as dori sa stiu daca se gaseste vreun dispozitv reglabil in comert pe care sa-l pun sub calorifer pe post de sustinere in cazul in care unul din dibluri cedeaza pt ca sa nu ramana caloriferul suspendat pe tevile de cupru?...
          Exista suporti de calorifere pentru montare pe podea , dar dupa parerea mea sant cam scumpi.
          Cu respect.

          Comentariu

          • valiu
            Membru
            • 02.mar.2009
            • 258

            #6
            Suportii pt podea au un pret de aprox 45-50 ron buc.Eu am renuntat la ei si mi-a confectionat cineva din doua buc de conducta3/8 de 10 cm si doua de platbanda
            Mereu avem ceva de invatat, chiar si de la cei pe care-i subestimam!

            Comentariu

            • tanasie
              Living Legend
              • 15.oct.2008
              • 2550

              #7
              Postat în original de valiu
              Suportii pt podea au un pret de aprox 45-50 ron buc.Eu am renuntat la ei si mi-a confectionat cineva din doua buc de conducta3/8 de 10 cm si doua de platbanda
              bingo asa i-am facut si eu.
              Cu respect.

              Comentariu

              • valiu
                Membru
                • 02.mar.2009
                • 258

                #8
                ceva de genul.....
                Fișiere Atașate
                Mereu avem ceva de invatat, chiar si de la cei pe care-i subestimam!

                Comentariu

                Procesare...