Incalzire pentru 11 apartamente

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #16
    E ce sa facem si noi domnule inginer.
    Vad ca tot asa.... a-ti ramas.

    Pacat ca de la o discutie cat de cat logica, aruncati sageti nejustificate.

    Nu ar fi trebuit sa va raspund la aceasta provocare din mai multe motive:
    1.nu sunt nostalgic dupa ...
    2.acel muzeu nu este in orasul pe care il banuiti
    3.si totusi centralizat la stilul nostru de blocuri este de dorit fata de varianta cu centrale individuale, insa cu o upgradare a sistemului, contorizare si cu un management ca la carte.


    Poate nu stiti, dar Craiova este unul din putinele orase in care a mai ramas acest sistem centralizat, si merge bine. Eu unul nu am probleme cu caldura si nici cu apa calda, asa ca nu am de ce sa fiu nostalgic .
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Ing. Teodor BALAN
      Membru
      • 25.feb.2006
      • 268

      #17
      Postat în original de viorel.stanculescu
      E ce sa facem si noi domnule inginer.
      Vad ca tot asa.... a-ti ramas.

      Pacat ca de la o discutie cat de cat logica, aruncati sageti nejustificate.

      Nu ar fi trebuit sa va raspund la aceasta provocare din mai multe motive:
      1.nu sunt nostalgic dupa ...
      2.acel muzeu nu este in orasul pe care il banuiti
      3.si totusi centralizat la stilul nostru de blocuri este de dorit fata de varianta cu centrale individuale, insa cu o upgradare a sistemului, contorizare si cu un management ca la carte.


      Poate nu stiti, dar Craiova este unul din putinele orase in care a mai ramas acest sistem centralizat, si merge bine. Eu unul nu am probleme cu caldura si nici cu apa calda, asa ca nu am de ce sa fiu nostalgic .
      Stimate domnule Viorel STANCULESCU,

      Imi pare foarte rau pentru ca m-ati inteles gresit! NU stiu unde am gresit, cu atat mai mult cu cat nu ascund acest lucru, va simpatizez pentru modul in care participati la acest forum. Va rog sa ma scuzati daca v-am suparat vreodata cu ceva si va rog de asemenea sa intelegeti ca nu am dorit si nu doresc absolut de loc sa supar pe nimeni dintre cei care gasesc de cuviinta sa participe la discutiile de pe acest forum.
      Iar municipiul CRAIOVA imi este chiar foarte drag! La absolvirea facultatii am fost repartizat in Craiova, iar sotia mea a urmat cursurile si a absolvit Facultatea de Electrotehica acolo. Ambii nostri copii sau nascut in Craiova, iar de oamenii sufletisti pe care i-am cunoscut si cu care am fost prieteni acolo peste 10 ani, ne amintim si acum cu placere si regretam ca nu putem fi mai des alaturi de ei! Venim in Craiova de mai multe ori pe an la rude si prieteni si nu putem sa nu apreciem locurile si oamenii de acolo!
      Raspunsul meu referitor la problema ridicata de domnul care solicita o parere in legatura cu tipul de centrala pe care sa o instaleze la un numar de 11 apartamente s-a vrut a fi unul sincer si absolut fara nici un fel de referire politica! De altfel, sunt convins ca am aduce mari deservicii acestui forum si colectivitatii care il compune, daca in sfaturile noastre, mai mult sau mai putin profesionale, dar sincere, am face aluzii sau referiri politice.
      Iar daca imi aduc bine aminte, chiar am remarcat si apreciat opinia Dvs.!
      In ceea ce va priveste, va asigur inca o data ca va respect si nu inteleg de unde ati inteles ca am vrut sa va deranjez cu ceva! De aceeea nu inteleg reactia si atitudinea Dvs. si prefer sa va ofer un raspuns public, tocmai pentru a va convinge ca sunt de buna credinta!
      Personal, va astept de fiecare data cu interes si placere!
      Confort si Siguranta Ambientala pentru Dumneavoastra!

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 12977

        #18
        Stimate domnule Viorel STANCULESCU,

        Imi pare foarte rau pentru ca m-ati inteles gresit! NU stiu unde am gresit, cu atat mai mult cu cat nu ascund acest lucru, va simpatizez pentru modul in care participati la acest forum. Va rog sa ma scuzati daca v-am suparat vreodata cu ceva si va rog de asemenea sa intelegeti ca nu am dorit si nu doresc absolut de loc sa supar pe nimeni dintre cei care gasesc de cuviinta sa participe la discutiile de pe acest forum.
        Domnule ing. Teodor Balan

        Nu am avut placerea sa dialoghez cu dvs. pina acum si vreau sa va felicit pentru prestatia pe forum. Sesizez ca sunteti moderator.

        Cred ca s-a creat o mica confuzie. Mesajul respectiv era pentru PRIETENUL MEU domnul ING.ZAHARESCU. Are dinsul o problema pesronala cu mine si marog asta este viata.... de cand cu aviara la mare.

        Oricum va multumesc pentru cuvintele frumoase. Sa auzim numai de bine.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        • ing.GRIGORE ZAHARESCU
          Membru marcant
          • 26.dec.2005
          • 584

          #19
          Stimate domn Stanculescu,
          Eu unul nici nu m-am gindit la dumneata,chiar uitase-m unde este Muzeul
          "marelui conducator".Discutia era cu totul alta.
          Problema cu instalatii in comun,incalzire,apa rece,etc.este valabila cam peste tot indiferent de tara.Ma bucur ca la Craiova este altfel,inca o data
          cind este valabila zicala =EXCEPTIA INTARESTE REGULA=[.Cit despre AVIARA sa auzim numai de bine

          Comentariu

          Procesare...