Kit de siguranta

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • ms.costel
    Incepator
    • 30.nov.2010
    • 54

    Kit de siguranta

    Salut la toata lumea. am un VIADRUS 25 KW iar langa cazan pe tur am montat un kit de siguranta 2,5 bari. Aerisitorul de pe kit cum trebuie sa fie tot timpul: inchis sau deschis ? totul functioneaza normal dar ma gandesc ca in cazul in care se formeaza aer pe instalatie cu toate ca am vas deschis ma vad obligat sa fac aerisire la calorifere . va atasez si o poza.
    Fișiere Atașate
  • ciubuc1x
    Incepator
    • 24.dec.2010
    • 70

    #2
    kit de siguranta

    pai ce ai tu acolo este un aerisitor automat,deci aerisirea instalatiei se face automat

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12229

      #3
      Re: kit de siguranta

      Postat în original de ciubuc1x
      pai ce ai tu acolo este un aerisitor automat,deci aerisirea instalatiei se face automat
      ...cu conditia ca acel capacel sa fie desfacut !
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • dummy_
        Membru Marcant
        • 16.mai.2009
        • 662

        #4
        Re: Kit de siguranta

        Postat în original de ms.costel
        Salut la toata lumea. am un VIADRUS 25 KW iar langa cazan pe tur am montat un kit de siguranta 2,5 bari. Aerisitorul de pe kit cum trebuie sa fie tot timpul: inchis sau deschis ? totul functioneaza normal dar ma gandesc ca in cazul in care se formeaza aer pe instalatie cu toate ca am vas deschis ma vad obligat sa fac aerisire la calorifere . va atasez si o poza.
        aerisitorul automat ajuta dar nu va face o aerisire complecta a instlatiei

        Comentariu

        • ciubuc1x
          Incepator
          • 24.dec.2010
          • 70

          #5
          kit de siguranta

          pai acum depinde si de circuit ,daca are vas de expansiune inchis sau deschis,trebuiesc luate mai multe aspecte in considerare

          Comentariu

          • Consultant climatizare
            Moderator
            • 17.oct.2007
            • 3606

            #6
            In pricipiu daca e deschis ar trebui sa fie totul ok, dar totusi mai adaugati niste detalii despre instalatie pentru a fi sigur.

            Comentariu

            Procesare...