Centrala cu boiler sau cu instant?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Consultant climatizare
    Moderator
    • 17.oct.2007
    • 3606

    #16
    Răspuns la: Răspuns la: Centrala cu boiler sau cu instant?

    Postat în original de coby
    Merge " linistit" - au spus cei de la firma Protherm , pentru ca centrala este modelul nou cu 2 schimbatoare de caldura .
    @ Mircea G : mi au zis ca l monteaza chiar ei daca vreau ( cei care au facut PIF ul - reprezentanti protherm cluj napoca ) .
    Atunci problema este rezolvata, spor la treaba.

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6865

      #17
      Răspuns la: Centrala cu boiler sau cu instant?

      Multumesc ; aveti cumva o schita cum se monteaza , as vrea sa fac eu operatiunea asta fara " ajutor" pe bani ?
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • Scifficus
        Membru Marcant
        • 23.iun.2013
        • 857

        #18
        Răspuns la: Centrala cu boiler sau cu instant?

        Mai mult ca sigur este explicata instalarea acestuia, cu desene si indicatii, in manual. Cel putin asa apare la o mica rasfoire a pdf-ului.

        Comentariu

        • Consultant climatizare
          Moderator
          • 17.oct.2007
          • 3606

          #19
          Răspuns la: Centrala cu boiler sau cu instant?

          Postat în original de coby
          Multumesc ; aveti cumva o schita cum se monteaza , as vrea sa fac eu operatiunea asta fara " ajutor" pe bani ?
          Daca centrala termica suporta un boiler atunci in mod sigur solutia apare in cartea tehnica a centralei. Oricum veti avea nevoie de "ajutor" pe bani deoarece trebuie verificata de cei care va asigura service-ul centralei.

          Comentariu

          • mircu_81
            Incepator
            • 08.ian.2011
            • 32

            #20
            Răspuns la: Centrala cu boiler sau cu instant?

            Postat în original de coby
            Multumesc ; aveti cumva o schita cum se monteaza , as vrea sa fac eu operatiunea asta fara " ajutor" pe bani ?
            Salut,
            Optez pentru centrala Vitodens 050W 33kw dar ma gandesc ca voi face dusuri scotiene...
            Ati reusit sa legati un boiler la o centrala cu instant? As dori sa nu existe fluctuatii de temperatura.
            Multumesc.
            Sanatate!

            Comentariu

            • coby
              Living Legend
              • 21.feb.2012
              • 6865

              #21
              Răspuns la: Centrala cu boiler sau cu instant?

              Inca nu .
              Deocamdata functioneaza doar pe CT , apa calda , insa am schimbat o droaie de tevi de la apometru pana in casa si in casa si acuma parca s a " reglat " si debitul apei . Problema initiala a fost ca era insuficient debitul de apa iar centrala facea pauze de racire ( asa mi a explicat un instalator ) de acolo si fenomenul urat de apa calda / apa rece intimpul unui dus .... acuma merge bine - sper sa tina !
              Si din nimicuri poti face ceva bun .

              Comentariu

              Procesare...