Panou solar viessmann

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • computer angel
    Incepator
    • 28.nov.2007
    • 67

    Panou solar viessmann

    Buna ziua. de curand am pus si eu un panou solar viessmann Vitosol 200 T 30 de tuburi vidate si lunea trecuta a fost o furtuna cu grindina si au fost fisurate 3 tuburi. Am fost la reprezentanta viessmann din oras si mi-au spus ca tuburile nu intra in garantie. E normal asa ceva? ce trebuie facut? Intra sau nu in garantie tuburile de pe acoperisi?

    Multumesc.
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2237

    #2
    Verificati ce scrie in certificatul dvs. de garantie sau in specificatia/instructiunile produsului.

    Din cate stiu, grindina este un risc neasigurat de garantie.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • Consultant climatizare
      Moderator
      • 17.oct.2007
      • 3606

      #3
      Re: Panou solar viessmann

      Postat în original de computer angel
      Buna ziua. de curand am pus si eu un panou solar viessmann Vitosol 200 T 30 de tuburi vidate si lunea trecuta a fost o furtuna cu grindina si au fost fisurate 3 tuburi. Am fost la reprezentanta viessmann din oras si mi-au spus ca tuburile nu intra in garantie. E normal asa ceva? ce trebuie facut? Intra sau nu in garantie tuburile de pe acoperisi?

      Multumesc.
      De obicei producatorii de panouri solare garanteaza rezistenta tuburilor la o grindina de anumite dimensiuni maxime, este o portitia de scapare a lor deoarece este destul de greu de dovedit ca in zona dumneavoastra a plouat cu grindina de pana in x cm.

      Comentariu

      Procesare...