Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Consultant climatizare
    Moderator
    • 17.oct.2007
    • 3606

    Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

    Va rog pe fiecare user in parte sa va stergeti proriile mesaje ce aduc jigniri si acuzatii catre ceilalti si sa continuam discutia la subiect fara acuzatii si jigniri.

    Comentariu

    • tora
      Incepator
      • 30.nov.2011
      • 55

      Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

      -logistica,transport,capacitati de stocare inseamna bani,multi bani.
      -acum 2 ani de zile tatal meu i-mi reprosa ca am pierdut bani vanzand brichete ieftine in iun. iul. aug.
      -raspunsul meu a fost ca eu incerc sa educ consumatorul final sa cumpere din timp
      -concluzia de anul trecut si acesta .....tata a avut dreptate
      - banca nu te iarta ratele trebuiesc platite la timp si daca vin cumparatori din vest care ofera 1 euro mai mult si ceea ce este foarte important CONTINUITATE vinzi fara sa te mai gandesti ca poate o sa cumpere si romanul 1 tona dupa ce vine din concediu,schimba "aifonul" si altele

      TORA VA UREAZA UN AN NOU CU SANATATE
      LA MULTI ANI

      Comentariu

      • abogdan1978
        Incepator
        • 14.iul.2012
        • 14

        Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

        Postat în original de Consultant climatizare
        Va rog pe fiecare user in parte sa va stergeti proriile mesaje ce aduc jigniri si acuzatii catre ceilalti si sa continuam discutia la subiect fara acuzatii si jigniri.
        Am incercat sa fac aceasta dar nu am gasit cum..... daca ma puteti ajuta....
        Ultima editare de Consultant climatizare; 04.ian.2014, 19:46.

        Comentariu

        • abogdan1978
          Incepator
          • 14.iul.2012
          • 14

          Răspuns la: Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

          La multi ani tuturor si un an mai bun plin de realizari!

          Comentariu

          • Consultant climatizare
            Moderator
            • 17.oct.2007
            • 3606

            Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

            In partea dreapta jos a fiecarui mesaj este un buton cu editeaza post, dupa ce intrati pe el apare optiunea de stergere mesaj.



            Postat în original de abogdan1978
            Am incercat sa fac aceasta dar nu am gasit cum..... daca ma puteti ajuta....

            Comentariu

            • cheluakame
              Living Legend
              • 27.oct.2012
              • 2391

              Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

              Postat în original de Consultant climatizare
              In partea dreapta jos a fiecarui mesaj este un buton cu editeaza post, dupa ce intrati pe el apare optiunea de stergere mesaj.
              Se vede ca sunteti nou.
              Optiunea de editare este valabila doar 30 minute din momentul postarii ...
              iTermice --- Sursa ta de caldura

              Comentariu

              • Consultant climatizare
                Moderator
                • 17.oct.2007
                • 3606

                Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                Nu sunt chiar asa de nou dar fiind moderator la mine este optiunea valabila tot timpul.

                Voi sterge eu toate mesajele care sunt de parere ca nu-si au locul in acest topic.

                Comentariu

                • todorovicim
                  Membru
                  • 31.dec.2010
                  • 179

                  Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                  Postat în original de Consultant climatizare
                  Nu sunt chiar asa de nou dar fiind moderator la mine este optiunea valabila tot timpul.

                  Voi sterge eu toate mesajele care sunt de parere ca nu-si au locul in acest topic.
                  Corect C.C....

                  Comentariu

                  • greenattic
                    Incepator
                    • 20.dec.2012
                    • 10

                    Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                    Va salut! La Multi Ani!
                    Nu am mai intrat pe forum de ceva vreme ca nu am mai facut brichete, iar de cateva luni fac peleti.
                    Nu fac reclama, iar daca se interpreteaza ca atare rog admin sa stearga mesajul: saptamana viitoare voi avea un excedent de cca. 2 tone de peleti, 80% rasinoase iar restul foioase(fag cu stejar). Pentru cei interesati astept un mesaj pe privat pentru detalii si/sau mostre.
                    O seara buna, tuturor!

                    Comentariu

                    • soarecul
                      Incepator
                      • 03.iul.2012
                      • 31

                      Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                      buna seara, as dori sa stiu daca este cineva pe acest forum care foloseste pentru incalzire doar brichete de rumegus? cam cit a conasumat intr-o iarna?as multumi foarte mult daca as primi ceva raspunsuri

                      Comentariu

                      • body76
                        Membru
                        • 18.nov.2008
                        • 179

                        Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                        Eu folosesc doar brichete de rumegus. Trei sobe de teracota. 1200 - 1500 de kg iarna trecuta. Dar a fost o iarna usoara.

                        Comentariu

                        • soarecul
                          Incepator
                          • 03.iul.2012
                          • 31

                          Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                          multumesc de raspuns, eu am centrala pe lemne si nu stiu sigur daca merita sau nu sa folosesc brichete

                          Comentariu

                          • cheluakame
                            Living Legend
                            • 27.oct.2012
                            • 2391

                            Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                            Postat în original de soarecul
                            multumesc de raspuns, eu am centrala pe lemne si nu stiu sigur daca merita sau nu sa folosesc brichete
                            Daca nu puteti face rost de lemne uscate la pret rezonabil (320-350 ron/tona), atunci alegeti brichete de rumegus.
                            iTermice --- Sursa ta de caldura

                            Comentariu

                            • Maestrul Max
                              Living Legend
                              • 28.iul.2006
                              • 6886

                              Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                              Postat în original de soarecul
                              multumesc de raspuns, eu am centrala pe lemne si nu stiu sigur daca merita sau nu sa folosesc brichete
                              Nu merita pe brichete. Mergeti pe lemne cat mai uscate.
                              Cu stima.

                              Comentariu

                              • soarecul
                                Incepator
                                • 03.iul.2012
                                • 31

                                Răspuns la: Producatori de brichete rumegus si calitatea brichetelor

                                multumesc de raspunsuri, lemne uscate nu se gasesc pe aici, 1 m3 costa 350 ron, iar metru ster 100-120, de aceea ma gindeam ca poate e mai bine sa folosesc brichete. aici se vind cu 500 de ron tona, brichete de fag de 8 cm grosime si 40 lungime, voi incerca sa vad in cit timp se duc 100 de kg si dupa aceea voi cedea ce aleger voi face

                                Comentariu

                                Procesare...