Cea mai fiabila solutie pentru incalzire

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • MarianDVM
    Incepator
    • 01.iul.2017
    • 1

    Răspuns la: Cea mai fiabila solutie pentru incalzire

    Salutare.Sunt nou pe aici si as dori ceva sfaturi in legatura cu alegerea unei CT pe lemn (viadrus 25kw) sau peleti ceva mai ieftin ,gen Neoterm,Feroli etc.de 25kw.Casa la curte la ,marginea Bucurestiului ,compusa din 2 corpuri ,casa veche cu 60 m2 +corp nou parter+ mansarda cu 66m2 izolate la ext. cu polistiren de 10 (mansarda urmeaza a fi izolata si la int cu vata)total 126 m2.Din lipsa de timp si spatiu m-as orienta spre peleti.Cam cat costa montajul centralei + accesoriile?In afara de ce intra in casa (urmeaza sa ridic o camera tehnica de 2X3 m ,cam la 3ml de imobile) calorifere si teava ppr.Nu ma da banii afara din casa dar nici nu vreau sa iau vreo teapa.Cam cat sunt accesoriile + manopera de montaj a centralei si instalatiei???Mentionez ca nu ma prea pricep iar din ce am citit pe forumuri nu ma ajuta, pt ca multi in loc sa ajute cu sfaturi si cu idei realiste pe cei ce au nevoie (gen eu),se cearte si se dau care mai de care mai meserias.Astept si pareri de la cei ce folosesc centrale mai ieftine pe peleti,ca vorba aia ,nu toti ne-am nascut in Mercedes.Orice parere conteaza pt mine.Va multumesc tuturor.Cu respect.

    Comentariu

    Procesare...