Montare centrala Viadrus U22 cu boiler bivalent

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • ion_aniel
    Incepator
    • 18.dec.2012
    • 25

    #31
    Răspuns la: Montare centrala Viadrus U22 cu boiler bivalent

    Am montat si eu un viadru u 22,dar nu de terminare,urmeaza sa adaug puffer+boiler si un al 2-lea cazan homemade pe peleti si ulei ars.
    In cutia cu accesorii am gasit 2 piese care nu lea-m gasit rostul si locul in schema.
    Arcul lamelar posibil sa sustina bulbul termometrului in teaca?
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • Consultant climatizare
      Moderator
      • 17.oct.2007
      • 3606

      #32
      Răspuns la: Montare centrala Viadrus U22 cu boiler bivalent

      Sincer, nu am idee unde vin montate dar par a fi doua cleme, una mai elastica (cea lunga).

      Comentariu

      • ion_aniel
        Incepator
        • 18.dec.2012
        • 25

        #33
        Răspuns la: Montare centrala Viadrus U22 cu boiler bivalent

        Am creat un grup pe facebook legat de aceasta centrala.Poate o sa discutam si acolo.Este mai usor de accesat si de cei de pe acolo....
        Am creeat acest grup pentru a dicuta despre centralele Viadrus U22 C/D. #Viadrus Nu distribuii- postează. 1 anunț e suficient. Nici noi nu avem timp de pierdut !!!

        Comentariu

        • gmtiby
          Living Legend
          • 24.oct.2008
          • 1192

          #34
          Răspuns la: Răspuns la: Montare centrala Viadrus U22 cu boiler bivalent

          Postat în original de ion_aniel
          Am montat si eu un viadru u 22,dar nu de terminare,urmeaza sa adaug puffer+boiler si un al 2-lea cazan homemade pe peleti si ulei ars.
          In cutia cu accesorii am gasit 2 piese care nu lea-m gasit rostul si locul in schema.
          Arcul lamelar posibil sa sustina bulbul termometrului in teaca?
          Salut,
          Da, tine bulbul termostatului in teaca.

          Comentariu

          • frunzasorin1
            Incepator
            • 06.mai.2012
            • 11

            #35
            Postat în original de Consultant climatizare
            Răspuns la: Răspuns la: Montare centrala Viadrus U22 cu boiler bivalent



            Felicitari pentru executie si pentru alegerea materialelor de calitate.
            la aproximativ 7 ani de exploatare va pot spune ca sistemul meu functioneaza la fel de bine ca la inceput, cu toate ca am ajuns sa dublez suprafata incalzita initial, cosumul de lemne bineinteles ca a crescut, am ajuns sa ard circa 35 ms pe sezon, eu zic ca este rezonabil

            Comentariu

            Procesare...