Instalații de încălzire din țeavă zincată

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Consultant climatizare
    Moderator
    • 17.oct.2007
    • 3606

    #31
    Răspuns la: Instalații de încălzire din țeavă zincată

    Termostatul sa-l lasati in camera care este cea mai rece, oricum in timp va veti invata sa-l setati in functie de temperatura dorita in fiecare camera.

    Comentariu

    • starchim01
      Incepator
      • 19.iul.2008
      • 27

      #32
      Răspuns la: Instalații de încălzire din țeavă zincată

      Ar mai fi o problemă.Am montat centrala,foarte bine,dar ce fac cu instantul folosit mai înainte?Eu aș vrea să-l vând.Ce spune legea despre montarea încălzitoarelor instant vândute la second hand?Dacă ai o firmă ai monta așa ceva?

      Comentariu

      • cheluakame
        Living Legend
        • 27.oct.2012
        • 2394

        #33
        Răspuns la: Instalații de încălzire din țeavă zincată

        Daca se doreste montarea la instalatia centralizata de gaze, mi se pare ca nu se accepta produse sh. Daca se doreste conectatarea la butelii, nu-s probleme.
        iTermice --- Sursa ta de caldura

        Comentariu

        • Mircea_G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12229

          #34
          Răspuns la: Instalații de încălzire din țeavă zincată

          La punerea in functiune a unei instalatii , adica atunci cind se monteaza contorul , nimeni nu cere actele aparatelor montate .
          Problema apare cind se fac verificarile si reviziile obligatorii . Pt dosarul de verificare / revizie , se cere VTP-ul centralei fara de care actele depuse la distrigaz , nu sint valabile . Problema este ca nu m-am intilnit cu " instanturi " pt a vedea ce acte se cer sau daca se cer ... dar voi afla .
          Alta este ideea : nu exista notiunea de SH . Nu are importanta vechimea , atita timp cit echipamentul este in parametrii , este valabil.
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • Consultant climatizare
            Moderator
            • 17.oct.2007
            • 3606

            #35
            Răspuns la: Instalații de încălzire din țeavă zincată

            Postat în original de starchim01
            Ar mai fi o problemă.Am montat centrala,foarte bine,dar ce fac cu instantul folosit mai înainte?Eu aș vrea să-l vând.Ce spune legea despre montarea încălzitoarelor instant vândute la second hand?Dacă ai o firmă ai monta așa ceva?
            Daca este functional se poate vinde fara nici o problema. Incercati sa-l vindeti la o firma ce o sa-l si monteze ca sa poata sa-i faca si o verificare inaintede montaj.

            Comentariu

            • starchim01
              Incepator
              • 19.iul.2008
              • 27

              #36
              Dă (mi) Doamne probleme la instalații-mai bine nu-și o să intru și eu mai des pe forum.Dacă nu sunt probleme nu mai intrăm.Uit că mi-am făcut cont.Am renunțat la vechiul cazan fiindcă au venit în control de la gaz și au zis că așa ceva nu se mai acceptă.

              Comentariu

              Procesare...