Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Panouri solare (pentru apa calda) - probleme / tipuri si marci

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Răspuns la: Panouri solare (pentru apa calda) - probleme / tipuri si marci

Am citit mai multe posturi dar nici un rezultat de la cineva care se incalzeste cu pompe de caldura aer-apa .
    Asa ca doresc sa stiu daca este cineva care are asa ceva inpreuna cu panouri solare legate la acelasi boiler?

Comentariu

va rog ajutor am montat un panou solar produs la noi la Panasol buzau.Unsistem presurizat cu 12 tuburi hight pipe de 120 litri Dupa instalare am fost pleca de acasa 4 zile in care temperatura a ajuns chinuit la 68 de grade fara sa consume nimeni apa.De dimineata daca automatizarea imi arata cca 25 de grade dupa o zi insorita cu 35 de grade afara nu reusesc sa ajung mai mult de 50 de grade.Am chemat firma de instalatori care l au montat dupa o analiza amununtita gradatiilor si inclinatiei la momentul goliri nu se golea golirea se face pe apa calda fiind un sistem presurizat au constatat asa zic ei caera gresit marcajul de pe intrare si iesire apa greseala de producator.Sambata scimbate tuburile intre ele duminica 38 de grade afara ziua intreaga insorita situatie mai proasta de la 25 dimineata la 47 de grade seara Nu mai inteleg nimic .Asteptam tehnici de la firma producatoare de la Buzau.cine ne poate ajuta

Comentariu

Eu mi.am facut singur panoul solar , aici gaseam doar la pachet (boiler, panou , controler etc.) eu aveam deja componentele instalatiei deja , obtinute second hand , doar un an folosite in DE. panoul imi lipsea si l-am facut din tuburi de cupru 2mp la un boiler de 300l dar mai e nevoie de unul il am deja in lucru (pentru doua persoane a facut fata si asta singur merge super). am geam termopan cu duplex cutia e asezata direct pe lati cu sort de tabla pe laterale , tip bramac , nu peste tigla abia apuc sa-l montez la primavara

Comentariu

Postat în original de coby Vezi post

Sus aveti " instrumente subiect " apasati acolo si apare " abonare subiect " . Veti primi instiintarile pe mail ( cu care v ati logat ) .
          Există un e-mail spam?

banaby.ro
          Ultima editare de banar; 25.dec.2018, 20:39.

Comentariu

Procesare...
          X
          sigla BRAT