Modificare traseu teava gaze

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6867

    #46
    Răspuns la: Modificare traseu teava gaze

    Doar o persoana autorizata sa faca lucrari pe instalatii gaze va poate lamuri . Ca materiale ( in f-ctie de lungimea traseului adaugat ) nu costa mult , dar mana de lucru depinde de persoana respectiva . Faceti un desen cum se va face modificarea precum si notati distantele si sigur gasiti pe cineva sa va lamureasca ( aproximativ ) .
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • mirelatgv
      Incepator
      • 16.aug.2020
      • 1

      #47
      Buna ziua!
      Am teava de gaz in coltul camerei, fostul proprietar a amplasat acolo si aragazaul, lipit de ea, zici ca teava sta intre 2 ochiuri, cel din fata si spate. Mi se pare foarte periculos. As vrea sa aduc plita pe gaz cu cuptor incorporabil pe blatul de bucatarie. Ce se poate face, cine ma poate ajuta cu teava de gaz? Pot comanda pur si simplu mobila si electrocasnicele si sa mi le monteze cineva fara alte modificari in ceea ce priveste teava de gaz? Sau trebuie sa fac proiect la firma autorizata si mai intai sa aduc teava mai pe mijloc si dupa mobilierul? Ce optiuni am?
      Astept raspuns urgent!
      Multumesc!
      elladdadream@yahoo.com

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12230

        #48
        Stiu ca gdpr-ul nu ne mai lasa sa ne afisam locatia , dar cine sa te ajute daca TU nu spui o locatie ???
        2, pune o poza sa vedem ce este acolo .
        3., se poate modifica fara proiect
        4, este bine sa faci modificarea inaintea comenzii la mobila , iar cei ce o fac sa prevada loc de acces si interventie , fara sa demolezi mobila .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • VYS
          Living Legend
          • 19.aug.2005
          • 13008

          #49
          Postat în original de mirelatgv
          Buna ziua!
          Am teava de gaz in coltul camerei, fostul proprietar a amplasat acolo si aragazaul, lipit de ea, zici ca teava sta intre 2 ochiuri, cel din fata si spate. Mi se pare foarte periculos. As vrea sa aduc plita pe gaz cu cuptor incorporabil pe blatul de bucatarie. Ce se poate face, cine ma poate ajuta cu teava de gaz? Pot comanda pur si simplu mobila si electrocasnicele si sa mi le monteze cineva fara alte modificari in ceea ce priveste teava de gaz? Sau trebuie sa fac proiect la firma autorizata si mai intai sa aduc teava mai pe mijloc si dupa mobilierul? Ce optiuni am?
          Astept raspuns urgent!Multumesc!
          elladdadream@yahoo.com
          Fa o schita. Cat este distanta de la caneaua actuala pana la noua pozitie a plitei?

          VYS Blog DIY

          Comentariu

          Procesare...