Soba de teracota - necesar materiale, preturi orientative

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • lisapet
    Membru Marcant
    • 02.ian.2012
    • 462

    #16
    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Soba de teracota - necesar materiale, preturi ori

    Postat în original de cheluakame
    Corect, eu zic sa-i blamam pe faptul ca niciunul nu este interesat de meserie (mecanic, sobar, electrician, electronist, sudor, etc) ci toti viseaza la cai verzi pe pereti.

    Nu stiu daca este vreunul in tara asta care a zis "eu vreau sa ma fac strungar" si sistemul de invatamant a fost problema...
    Cica asa meserii nu se mai intreaba.. nu au cautare..

    Comentariu

    • Marius Titulescu
      Incepator
      • 24.feb.2016
      • 21

      #17
      Răspuns la: Soba de teracota - necesar materiale, preturi orientative

      S-au schimbat dorintele oamenilor, se pune accentul pe alte idealuri si asta nu e neaparat un lucru rau. Rau este ca avem o parte a populatiei care traieste in trecut si o parte a populatiei care traieste in viitor. Cu prezentul ce facem?
      _____________________________________
      Marius

      Comentariu

      • irina2017
        Incepator
        • 06.aug.2017
        • 10

        #18
        Răspuns la: Soba de teracota - necesar materiale, preturi orientative

        Postat în original de Marius Titulescu
        S-au schimbat dorintele oamenilor, se pune accentul pe alte idealuri si asta nu e neaparat un lucru rau. Rau este ca avem o parte a populatiei care traieste in trecut si o parte a populatiei care traieste in viitor. Cu prezentul ce facem?
        _____________________________________
        Marius
        Buna dimineata!

        Ce ziceti, readucem la viata topicul?

        Comentariu

        • lisapet
          Membru Marcant
          • 02.ian.2012
          • 462

          #19
          Răspuns la: Soba de teracota - necesar materiale, preturi orientative

          Postat în original de Marius Titulescu
          S-au schimbat dorintele oamenilor, se pune accentul pe alte idealuri si asta nu e neaparat un lucru rau. Rau este ca avem o parte a populatiei care traieste in trecut si o parte a populatiei care traieste in viitor. Cu prezentul ce facem?
          _____________________________________
          Marius
          Da, este si acesta un punct de vedere... Ideal este acum sa fiu sclav, dar sa nu recunosc asta sub nici-o forma. E la moda sa mi se asigure confortul doar apasand pe butoane, iar cand se ia energia electrica sa plec de acasa.. ca altfel inghet.. Halal de asa ideal..

          Comentariu

          • lisapet
            Membru Marcant
            • 02.ian.2012
            • 462

            #20
            Răspuns la: Răspuns la: Soba de teracota - necesar materiale, preturi orientative

            Postat în original de irina2017
            Buna dimineata!

            Ce ziceti, readucem la viata topicul?
            Irina, sobele de teracota asa cum se cunosc ele prin Romania in scurt timp vor ramane fara acoperire din punct de vedere legal. Standardul dupa care va trebui sa se execute sobele va fi EN 15 544 - 2009.. Asa ca nu stiu daca denumirea topicului nu necesita ceva adaptare, altfel se va intra la imporvizatii ilegale..

            Comentariu

            Procesare...