Pierdere presiune in instalatie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Consultant climatizare
    Moderator
    • 17.oct.2007
    • 3606

    #16
    Răspuns la: Pierdere presiune in instalatie

    Parerea mea este ca e imposibil sa fie instalatia sparta daca discutam despre un bloc in circuitul de incalzire este destul de multa apa din punctul meu de vedere este aproape imposibil sa nu observe cineva o scurgere pe plafon sau in subsolul blocului.

    Comentariu

    • georgel
      Membru
      • 12.sep.2009
      • 280

      #17
      Răspuns la: Pierdere presiune in instalatie

      are ceva centrala ,si eu am imergas, centrala intra pe avarie daca nu are presiune in nici un caz nu functioneaza cu presiune zero

      Comentariu

      • anabela
        Incepator
        • 11.ian.2014
        • 5

        #18
        Răspuns la: Pierdere presiune in instalatie

        Multumesc mult pentru sfaturi. Am depistat pirderea.Dorel cand a fixat tevile chiar la panou in in loc sa puna surubuti a pus cuie si aperforat o teava de la uncalorifer! Pe acolo se scurgea apa in doua locuri...Pe bune, d-aia suntem unde suntem!Nimic bine din prima Acu multumesc lui Dumnezeu ca nu au prforat ceva in pardoseala .ce spuneti?

        Comentariu

        • Sandu_T
          Membru Marcant
          • 18.nov.2011
          • 358

          #19
          Răspuns la: Pierdere presiune in instalatie

          De obicei se străpung țevile din pardoseală când se montează pragurile la uși. În loc să le fixeze cu adeziv, unii folosesc holzșuruburi.
          Ştiu puţin din tot şi mult din nimic

          Comentariu

          • Consultant climatizare
            Moderator
            • 17.oct.2007
            • 3606

            #20
            Răspuns la: Pierdere presiune in instalatie

            Dar unde se ducea apa ?

            Comentariu

            • RaduCA
              Living Legend
              • 09.oct.2005
              • 6453

              #21
              Răspuns la: Răspuns la: Pierdere presiune in instalatie

              Postat în original de Sandu_T
              De obicei se străpung țevile din pardoseală când se montează pragurile la uși. [...]
              ”De obicei”, la instalațiile corect proiectate și executate nu vor exista trasee de țevi/conducte sau conductori care să treacă prin golurile de uși.
              De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
              În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

              Comentariu

              • Consultant climatizare
                Moderator
                • 17.oct.2007
                • 3606

                #22
                Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Pierdere presiune in instalatie

                Postat în original de RaduCA
                ”De obicei”, la instalațiile corect proiectate și executate nu vor exista trasee de țevi/conducte sau conductori care să treacă prin golurile de uși.
                Sunt de parere ca pot exista dar cu mentiunea sa fie montati inca din start sistemele de prindere in placa.

                Comentariu

                Procesare...