Montaj racord flexibil aragaz

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • dangeorge009
    Incepator
    • 06.sep.2014
    • 2

    Montaj racord flexibil aragaz

    am montat un racord flexibil la aragazul din bucatarie , dar nu m-am prins ca trebuie si garnitura ..cel putin una am gasit in pachetul cumparata de la magazin .. drept urmare mirosul de gaz m-a intors din sufragerie si a trebuit sa caut si sa gasesc 2 garnituri de cauziuc sau ceva material nu stiu exact ce dar sigur nu metalice..la magazin parca vazusem si niste garnituri metalice..intrebarea mea ar fi daca este vreo problema daca nu am pus garnitura metalica si am inlocuit-o cu una din alt material ..
  • fanero
    Living Legend
    • 02.aug.2008
    • 2491

    #2
    Răspuns la: montaj racord flexibil aragaz

    Postat în original de dangeorge009
    este vreo problema daca nu am pus garnitura metalica si am inlocuit-o cu una din alt material ..
    Daca ati pus din clingherit nu este nici o problema

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12204

      #3
      Răspuns la: Montaj racord flexibil aragaz

      Postat în original de dangeorge009
      am montat un racord flexibil la aragazul din bucatarie , dar nu m-am prins ca trebuie si garnitura ..cel putin una am gasit in pachetul cumparata de la magazin .. drept urmare mirosul de gaz m-a intors din sufragerie si a trebuit sa caut si sa gasesc 2 garnituri de cauziuc sau ceva material nu stiu exact ce dar sigur nu metalice..la magazin parca vazusem si niste garnituri metalice..intrebarea mea ar fi daca este vreo problema daca nu am pus garnitura metalica si am inlocuit-o cu una din alt material ..
      Nu puneti garnituri metalice sau cauciuc . Klingherit este ok . Sper sa fi facut proba cu spuma , si sa fi stiut cum se face ....
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • PowerMC
        Administrator
        • 02.mai.2007
        • 2239

        #4
        Răspuns la: Montaj racord flexibil aragaz

        Postat în original de Mircea G
        Nu puneti garnituri metalice sau cauciuc . Klingherit este ok . Sper sa fi facut proba cu spuma , si sa fi stiut cum se face ....
        De ce nu garnituri metalice? Sunt furtune flexibile care vin cu garniturile in pachet, metalice.
        Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

        Community Manager MC

        Comentariu

        • Mircea_G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12204

          #5
          Răspuns la: Montaj racord flexibil aragaz

          Postat în original de PowerMC
          De ce nu garnituri metalice? Sunt furtune flexibile care vin cu garniturile in pachet, metalice.
          Se pot arunca la gunoi ca nu sint pt noi , materialele noastre si mentalitatea noastra .
          Garnitura metalica se poate pune numai acolo unde avem un niplu cu fata dreapta oglinda , lucru putin probabil .... La fitingurile negre nu exista asa ceva .
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • PowerMC
            Administrator
            • 02.mai.2007
            • 2239

            #6
            Răspuns la: Montaj racord flexibil aragaz

            Deci pentru fitingurile de otel merg, de exemplu cotul plitei nou achizitionate sau niplul montat dupa robinetul de izolare etc. Asimilez fitingurile negre cu cele din fonta, corect?
            Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

            Community Manager MC

            Comentariu

            • Mircea_G
              Living Legend
              • 14.ian.2007
              • 12204

              #7
              Răspuns la: Montaj racord flexibil aragaz

              Corect .................................
              Instalatii verificari-revizii gaze

              Comentariu

              Procesare...