Montare centrala termica

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12202

    #16
    Postat în original de fanero
    La recomandarea firmei care asigura punerea in functiune si garantia centralei, au montat Termostat electronic fara fir programabil Stege WT200 RF
    ..
    Cu asta lucreaza ei , asta au gasit la oferta , mai ieftin .
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 13007

      #17
      Postat în original de Mircea G

      Cu asta lucreaza ei , asta au gasit la oferta , mai ieftin .
      Cu asta lucreaza sau asta vand, ca asa merge treaba, fiecare cu ale lui (nu am prea vazut multi care sa faca altfel, daca tot sunt intrebati si nu ii pune beneficiarul unul in brate - cati isi asuma riscuri, daca or exista!). Asta nu inseamna ca este ieftin sau ca nu isi face treaba. La circa 180 lei este suficient pentru un amarat de termostat care inchide si deschide un contact, parerea mea.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • fanero
        Living Legend
        • 02.aug.2008
        • 2467

        #18
        Postat în original de Mircea G

        Cu asta lucreaza ei , asta au gasit la oferta , mai ieftin .
        Si ce parere aveti.
        Este bun sau prost?
        Isi va face treaba?

        Comentariu

        • fanero
          Living Legend
          • 02.aug.2008
          • 2467

          #19
          Postat în original de VYS

          Cu asta lucreaza sau asta vand, ca asa merge treaba, fiecare cu ale lui (nu am prea vazut multi care sa faca altfel, daca tot sunt intrebati si nu ii pune beneficiarul unul in brate - cati isi asuma riscuri, daca or exista!). Asta nu inseamna ca este ieftin sau ca nu isi face treaba. La circa 180 lei este suficient pentru un amarat de termostat care inchide si deschide un contact, parerea mea.
          Cu montaj a costat 260 lei.
          Asigura si garantia. - 24 luni
          Tot ei au montat centrala, a pus-o in functiune si asigura garantia.
          Sper sa faca ce trebuie

          Cu multumiri pentru raspuns.
          O zi buna

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 13007

            #20
            Garantia termostatului nu are legatura cu centrala, nici partea de PIF. De exemplu amaratele alea de Salus au 5 ani garantie, daca asta este important. Nu cred ca ai o problema, ai facut ce a fost comod si nu ai gresit. Este ok si asa, ei au facut totul si e grija lor cu garantia. Sigur va inchide si deschide, probabil diferenta dintre ele este la modul de citire al temperaturi si de aici pot rezulta diferente de economie la gaz pentru ca nu toate sunt la fel de precise. Cat sa fie diferenta, 20 lei pe luna?
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            Procesare...