Proiect trasee incalzire

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6878

    #16
    Răspuns la: Proiect trasee incalzire

    Nu prea poate sa vina cu argumente deoarece nici aia nu sunt chiori.
    Dar poate sa cheme un instalator gaze autorizat care sa lege impreuna plita cu cuptorul in asa fel incat sa fie pe un singur racord la teava de gaze.
    Cu stima.

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12227

      #17
      Răspuns la: Proiect trasee incalzire

      Postat în original de gmtiby
      Va salut,
      Am si eu o intrebare, pt un prieten intreb defapt, isi faca racordarea la gaze si era interesat, de cate focuri are nevoie pentru : centrala termica, plita pe gaz si cuptor pe gaz.
      Eu i-am spus ca ar avea nevoie de 2 focuri practic, daca ar pune aragaz si centrala, dar si pt centrala si cuptor + plita tot focuri, cu un T-eu pt plita si cuptor.
      Asta cu " focurile " este o poveste depasita .
      In cazul prietenului , pe proiect va apare CT ( centrala termica ) si MA ( masina aragaz ) ...si asta va cere firmei ce se ocupa , indiferent ca are plita sau cuptor ,
      La montaj se va pune un teu . Solutia asta este valabila in cazul ca ambele se monteaza in acelasi loc , " aproape " ca un aragaz clasic .
      Daca se doreste un alt sistem de montaj , plita undeva pe blat si cuptorul in alta parte , proiectul ca arata ca " trei focuri " .
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • gmtiby
        Living Legend
        • 24.oct.2008
        • 1192

        #18
        Răspuns la: Proiect trasee incalzire

        Postat în original de Mircea G
        Asta cu " focurile " este o poveste depasita .
        In cazul prietenului , pe proiect va apare CT ( centrala termica ) si MA ( masina aragaz ) ...si asta va cere firmei ce se ocupa , indiferent ca are plita sau cuptor ,
        La montaj se va pune un teu . Solutia asta este valabila in cazul ca ambele se monteaza in acelasi loc , " aproape " ca un aragaz clasic .
        Daca se doreste un alt sistem de montaj , plita undeva pe blat si cuptorul in alta parte , proiectul ca arata ca " trei focuri " .
        Va salut cu respect,
        Multumesc frumos pentru informatii , este foarte clara explicatia dvs. Asa ma "gandeam " si eu, de asta tot insistam, de acord total in privinta montarii in locuri diferite a plitei si a cuptorului si de nevoia de sa se monta 3 focuri.

        Va multumesc.

        Cu stima,

        Tiberiu
        Ultima editare de gmtiby; 24.nov.2014, 08:43.

        Comentariu

        Procesare...