Grundfos Magna3

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • provilla
    Membru Marcant
    • 23.mar.2010
    • 681

    Grundfos Magna3

    a testat cineva aceste pompe ?

    sunt fiabile ?multumiri nemultumiri ?
    Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2343

    #2
    Răspuns la: Grundfos Magna3

    Din ceea ce stiu, sunt in top.
    Cateva cunostinte au asa ceva si sunt multumite de aceste produse.

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6865

      #3
      Răspuns la: Grundfos Magna3

      La ce doriti sa o utilizati ?
      P.S. Da' ce preturi au !
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • provilla
        Membru Marcant
        • 23.mar.2010
        • 681

        #4
        Răspuns la: Grundfos Magna3

        am o instalatie pentru o casa cu o suprafata de 250m2 din care 180 m2 este incalzire in pardoseala pe 2 nivele cu cate 10 zone fiecare nivel .

        fiecare distribuitor cu 10 zone are pompele lui , pe coloana principala care este din teava de 28 mai sunt atasate 3 calorifere da baie , si inca 7 radiatoare mari 4 pentru demisol si 3 pentru pod .

        toata instalatia de incalzire este racordata la o centrala stropuva s40u de 4o kw care are un laddomat ( http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-L...item19f7b81541) si doua pufere de cate 800 l fiecare .

        la aceasta instalatie intentionez sa mai adaug o masina de gatit cu boiler si un termosemineu .

        in afara de laddomat nu vreau sa mai folosesc de cat o singura pompa .

        tocmai ca sunt atat de scumpe , ma gandesc daca merita investitia ....... si daca este ceea ce imi trebuie ....

        modelul pe care intentionez sa il folosesc este http://www.ebay.co.uk/itm/1512096919...%3AMEBIDX%3AIT
        Ultima editare de provilla; 08.dec.2014, 00:04.
        Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

        Comentariu

        Procesare...