Problema centrala termica IMMERGAS

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • warlock
    Incepator
    • 11.sep.2015
    • 3

    Problema centrala termica IMMERGAS

    Buna ziua,

    Am o mica problema, careia sper sa ii gasesc o rezolvare. Centrala mea termica, Immergas, am incarcat-o acum aproximativ 2 luni, la 1.3 bari, iar ieri cand m-am uitat la manometru, indica 1.2 bari. E normal ca in timp presiunea sa mai scada? Ma gandeam ca poate e o pierdere de apa foarte, foarte mica si sa nu scada mult in timp, dar indiferent de cat de mica era, banuiesc ca scadea mult mai mult in aceasta perioada. Sunt mutat de 1 an de zile intr-un bloc nou, nu am observat nicio scurgere prin casa, nici vecinul de sub mine. Mentionez ca inainte sa o incarc, pierduse 0.1 bari intr-un an de zile(ceea ce nu cred ca e o problema majora). Astept o parere de la dumneavoastra, daca e vorba de o scurgere, sau e ceva normal ca in timp, sa mai scada.

    Multumesc anticipat pentru raspunsurile oferite!
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12229

    #2
    Răspuns la: Problema centrala termica IMMERGAS

    Zero probleme . Poate fi o eroare de citire , o variatie din cauza temperaturii , poate a mai iesit din aerul din instalatie ...
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • warlock
      Incepator
      • 11.sep.2015
      • 3

      #3
      Răspuns la: Problema centrala termica IMMERGAS

      Va multumesc pentru raspuns!

      Sa inteleg, daca era o fisura in tevile din pardoseala, oricat de mica, trebuia sa scada mai rapid? Ma gandeam ca poate sunt picaturi foarte mici, iar nivelul scade mai greu. Si eu cred ca este vorba despre aer, am inteles ca centrala il elimina automat (nu ma pricep). O zi frumoasa!

      Comentariu

      Procesare...