calorifere Starpan sau Sarigas?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • livviuss
    Incepator
    • 01.iul.2006
    • 1

    calorifere Starpan sau Sarigas?

    as dori sa-mi spuneti care credeti ca sunt mai bune: caloriferele Starpan Confort, probabil turcesti sau Sarigas italiene (care au trecute pe ambalaj, in italiana, 7 ani garantie), ambele fiind aproximativ la aceleasi preturi.
    multumesc
  • Ing. Teodor BALAN
    Membru
    • 25.feb.2006
    • 268

    #2
    Re: calorifere Starpan sau Sarigas?

    Postat în original de livviuss
    as dori sa-mi spuneti care credeti ca sunt mai bune: caloriferele Starpan Confort, probabil turcesti sau Sarigas italiene (care au trecute pe ambalaj, in italiana, 7 ani garantie), ambele fiind aproximativ la aceleasi preturi.
    multumesc
    Stimate Domnule "livviuss",

    Am ezitat si am asteptat mult pana sa va dau un raspuns, sperand sa intervina intre timp alt cineva si sa va spuna parerea sa!
    La cate se intampla in tara asta dupa 1990 si cate produse apar pe piata, ar trebui sa retineti ca un bun de intrebuintare indelungata se cumpara dupa urmatoarele criterii:
    - pret cat mai mic/perioada de garantie cat mai mare; Nici un producator capitalist nu acorda garantie de durata, pentru produse proaste, indiferent sub ce nume sunt comercializate!!!
    - prestigiul firmei care il distribuie si asigura garantia si care este probabilitatea ca aceasta firma sa dispara in urmatoarele 6 luni;
    - daca exista reprezentanta a producatorului in Romania si care este parerea acestuia despre distribuitorul care va vinde produsul respectiv, etc., ... etc.

    Cu stima, ....
    Confort si Siguranta Ambientala pentru Dumneavoastra!

    Comentariu

    Procesare...