Problema incalzire in pardosea

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • CorneliuC
    Incepator
    • 19.dec.2018
    • 12

    Problema incalzire in pardosea

    Buna,

    Am cumparat un apartament cu 3 camere anul trecut cu incalzire in pardosea si iarna am observat ca dormitorul cel mare nu este bine incalzit.
    Mi-am cumparat un pistol de masurat temperatura la suprafete si am luat temperatura pardoselii in toata casa.

    In dormitorul cu probleme temperatura la podea este in jur de 21,5-22.5 grade iar in restul apartamentului unde se incalzeste bine ajunge la 25 - 26(vorbesc de parchet doar)

    Si am vorbit cu cel care a montat instalatia si mi-a spus ca circuitul dormitorului este cel mai lung in jur de 140ml pt ca a legat si baia mica din dormitor pe acealasi circuit. Dormitor cu suprafata 14 mp si baia mica 2.5 mp.

    Spuneti-mi ce pot face sa rezolv cumva aceasta problema fara a sparge si a reface circuitele.

    Centrala este Ariston 24Kw pompa modulara am 6 circuite in tot apartamentul: 1 bucatarie, 1 baia mare, 1 dormitor mic, 2 sufragerie si 1 mare in dormitoru mare .

    Am auzit ca se poate pune pompe suplimentare la distribuitor sau montarea de actuatoare si termostate pe zone.

    Va rog sa ma ajutati cu solutii.


    Multumesc,
    Corneliu
  • lmacsen
    Membru
    • 26.sep.2015
    • 298

    #2
    echilibrare hidraulica a circuitelor

    Comentariu

    Procesare...