Pompe circulatie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • lmacsen
    a răspuns
    de unde ai luat-o si la ce pret? vreau sa iau si eu una si nu ma hotarasc intre alpha2 si apha3.
    in dedeman am vazut ca au alpha3 la pret de alpha2.

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Postat în original de Marius Dan
    Foarte silentioase alpha2, 25/6, eu am fara adapt de 2 sezoane si ok. Trebuie udata putin..glumeam.
    O probam cu apa in week. Cam asa e premontajul.
    Fișiere Atașate
    Ultima editare de VYS; 11.iul.2019, 20:38.

    Lasă un comentariu:


  • RaduCA
    a răspuns
    Bravo!

    Lasă un comentariu:


  • Marius Dan
    a răspuns
    Foarte silentioase alpha2, 25/6, eu am fara adapt de 2 sezoane si ok. Trebuie udata putin..glumeam.

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Luai ce luai... cum zisei. Nu scapai de minunea asta de adapt.
    Pana la urma, pentru ca m-am balacit in ceva incertitudini am reusit sa iau o pompa Grundfos Alpha 2, 25/6 dat fiind ca am prins un pret mai bunicel.
    Ramane sa vedem cum merge.

    Lasă un comentariu:


  • RaduCA
    a răspuns
    Ai făcut achiziția? Dacă „DA”, ce pompă ai luat?

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Sigur, ei sunt ei mai importanti de pe piata Mai sunt si produsele Dab.
    Sincer, nu ma indur sa dau 1000-1100 lei pe o pompa Grundfos 2 cu autoadapt.
    Varianta de mijloc un Willo Yanos Pico iar ultima cea de la grupul de amestec Yanos Para.

    Lasă un comentariu:


  • RaduCA
    a răspuns
    Cu Grundfos sau Wilo mergi la sigur (spun din propria experiență). Cu alte mărci... nu spun că nu vei avea succes, doar că nu pot să pun „mîna în foc” pentru ele.

    Lasă un comentariu:


  • DanyLungu
    a răspuns
    Alegere pompe circulatie ....

    Buna ziua ...as avea nevoie de ajutor in alegerea marcii la pompele de circulatie in instalatia de caldura pe care am intentia sa o cumpar zilele urmatoare .
    Ma poate ajuta cineva sa aleg intre Grundfos si Biral ....cea din urma fiind fabricata in Elvetia ......astept sfaturi si pareri de la cunoscatori .
    Multumesc .

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a creat un topic Pompe circulatie

    Pompe circulatie

    De ceva vreme caut info despre diverse pompe de circulatie, in speta pentru incalzirea prin pardoseala.
    Sunt cateva nume ce domina piata cu diverse variante construtive si functionale. Voi ce pompe ati utilizat pentru incalzirea prin pardoseala, pe grupul de pompare? Probleme in exploatare?
    Mie imi trebuie o pompa de 130mm, 25/6... preturile nu sunt mici pentru variantele bunicele sau recomandate de diversi.
    Sa fie un Grundfos, un Willo sau ce alte marci merita atentie?
Procesare...