Folosire aragaz în bucătărie și centrala pe balcon

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Reno
    Incepator
    • 19.nov.2019
    • 1

    Folosire aragaz în bucătărie și centrala pe balcon

    Bună dimineața

    Doresc sa folosesc aragazul în bucătărie (foștii proprietari ai apartamentului îl foloseau în balcon la bucătărie).

    Bucătăria are ventilația originala funcțională, grila fiind situata sus pe perete, aproape de tavan.
    Centrala va rămâne tot pe balcon (acesta este închis cu termopan) si este cu tiraj natural. În balcon exista o gaura de aerisire cu diametrul de 10 cm, situata cam la 50 cm de podea.
    Între bucatarie și balcon este montata o ușă cu sticla de sus pana jos și 2 geamuri pe tamplarie din lemn subțire, făcute pe comanda, cu un singur rand de sticla de 4 mm.

    Ma vor lăsa cei de la gaze sa folosesc aragazul în bucătărie, fără sa mai dau gauri în peretele dintre bucatarie și balcon?
    Dacă nu, ce condiții trebuie sa îndeplinesc pentru a putea primi acceptul celor de la gaze?

    Si inca o întrebare...
    Am făcut proiect pentru mutarea aragazului de pe balcon în bucătărie, insa atunci când l-am făcut am considerat ca e bine sa montez aragazul pe peretele din stanga. După un timp mi-am dat seama ca ar fi mult mai util pentru mine sa îl pun pe peretele din dreapta. În proiect apare în partea stânga... Trebuie sa refac proiectul neaparat dacă acum îl vreau în dreapta?
    Ultima editare de Reno; 19.nov.2019, 07:28.
Procesare...