Inlocuire tevi vechi de caldura

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • IoNuTzYnHo10
    Incepator
    • 26.feb.2012
    • 2

    Inlocuire tevi vechi de caldura

    Buna ziua!

    As vrea sa ma apuc de renovat o baie(ultimul etaj) si am 2 probleme momentan. In baia respectiva am parte de mai multe tevi care deranjeaza vizual: o teava cu rezervorul de aerisire si 2 tevi pentru un calorifer inestetic(caloriferul fiind practic alcatuit din 2 'elementi circulari' cu diametrul putin mai mare decat cel al tevilor de tur/retur).
    As avea nevoie de niste sfaturi despre cum as putea sa procedez sa le inlocuiesc si la cine trebuie sa apelez pentru a putea face asta. Eu mi-as dori sa pot inlocui acel calorifer cu asa ceva : Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Capture.JPG 
Afișări:	269 
Mărime:	14,4 KB 
ID:	679926. De asemenea, as dori sa pot modifica traseul tevilor acestora prin perete. Este posibil?
    Iar legat de acel aerisitor, am inteles ca nu pot scapa de el. Insa as dori sa va intreb daca exista totusi o metoda de a-l inlocui cu ceva mai estetic.

    Multumesc!
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    De aerisitor scapi cu aerisitoare automate pe toate circuitele ce ajung in acea butelie. Poti monta un portprosop, ai nevoie dfe un instalator daca nu te pricepi.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    Procesare...