Termostat de camera aer conditionat Mitsubishi Zubadan

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ghervasze
    Incepator
    • 08.mai.2020
    • 14

    Termostat de camera aer conditionat Mitsubishi Zubadan

    Am cumparat un Zubadan split cu automatizarea PAC-IF032-B. Nu inteleg la acest model unde se poate conecta un termostat de camera automat cu functii de gen temperatura camera noapte/zi, afisaj, etc. Telecomanda cu care a venit are senzori doar pt temperatura apei si doar pe aceasta o poate ajusta. Exista in oferta un senzor (control adaptiv) optional (PAC-SE41) de camera dar acela nu are nici un reglaj e doar o sonda intr-o cutie, utilizata pt functia ECO in paralel cu senzorul de afara. Am gasit in manual un contact notat cu ANA.In pt termostat de camera, dar daca acela e locul pt termostat, unde se leaga cel pt controlul adaptiv?
    Ultima editare de ghervasze; 17.iun.2020, 15:37.
  • buttadeus
    Incepator
    • 08.mai.2020
    • 15

    #2
    Dacă are telecomandă cu infraroșu, poți folosi BroadLink Hub RM4 Mini + Senzor de temperatura si umiditate HTS2

    Din aplicație poți seta ce modificări vrei să facă în functie de temperatură, poti modifica temperatura in funcție de ora,etc.
    Eu folosesc așa ceva pentru a comuta unitățile AC cu care încălzesc casa iarna pentru acomuta automat temperaturile noapte/zi. Astea sunt chinezării dar își fac treaba dar, dacă vrei, wxistă și variante mai scumpe.

    Comentariu

    Procesare...