Montaj termostat ?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • kristina_racoasa
    Membru marcant
    • 18.oct.2007
    • 403

    #16
    Parca se misca ceva.........

    Comentariu

    • RaduCA
      Living Legend
      • 09.oct.2005
      • 6360

      #17
      Postat în original de kristina_racoasa
      Parca se misca ceva.........
      Ceeee, e iarasi cutremur?
      De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
      În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

      Comentariu

      • kristina_racoasa
        Membru marcant
        • 18.oct.2007
        • 403

        #18
        O nu ........in forum.

        Comentariu

        • endy
          Incepator
          • 05.sep.2007
          • 34

          #19
          Am o centrala Ferroli GFN 8, cu 11 calorifere, ultimul calorifer e cam la 30 m de centrala, instalatorii au instalat doua pompe si doua termostate, cred ca unu pe tur iar celalalt pe retur. La ce temperatura se regleaza cele doua termostate?

          Comentariu

          • kristina_racoasa
            Membru marcant
            • 18.oct.2007
            • 403

            #20
            De ce nu le-au reglat instalatorii?

            Comentariu

            • endy
              Incepator
              • 05.sep.2007
              • 34

              #21
              Posibil ca instalatorii sa-l fi reglat, dar se pare ca s-a mai umblat la termostate, cineva care se zice ca a mai lucrat in domeniu, dar mai mult la centrale pe gaz, la bloc, dar eu asi dori raspunsuri de la persoane cunosc si aceste tipuri de centrale.
              Ceea ce asi vrea sa rectific este faptul ca intradevar sunt doua pompe si doua termostate, am aflat ca o pompa circula apa in centrala pana atinge o temeratura, in cazul de fata este regalt la 30 grade, iar cealalta pompa impinge apa prin calorifere dupa ce depaseste 30 grade. Intrebarea mea este daca aceste reglaje sunt bune pentru a obtine randament. Exista riscul de inghet a apei din calorifere daca asi inchide de tot o parte din calorifere?

              Comentariu

              Procesare...