Panou care baraie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Adamescu Ion
    Living Legend
    • 21.sep.2008
    • 1104

    #16
    Domnilor, siguranta de nul este subdimensionata: desrveste toate circuitele. Din acest motiv sare! Cu-Al se poata conecta folosind surub si saiba intre cele doua conductoare.

    Comentariu

    • Adamescu Ion
      Living Legend
      • 21.sep.2008
      • 1104

      #17
      Un contact imperfect va produce, in prima faza, un tziriit, caldura locala, fluctuatii mici ale tensiunii si paraziti pentru aparatura audio-video. Atentie, poate produce incendii prin aprinderea in prima faza a izolatiei!

      Comentariu

      • DanielF_67
        Membru Marcant
        • 22.mar.2007
        • 335

        #18
        [quote="Adamescu Ion"]Un contact imperfect va produce, in prima faza, un tziriit, caldura locala, fluctuatii mici ale tensiunii si paraziti pentru aparatura audio-video. Atentie, poate produce incendii prin aprinderea in prima faza a izolatiei![/quote

        Nu va mai obositi degeaba ,nu cred ca mai baraie,tzaraie tabloul lui mira11 cred ca a rezolvat problema,

        Comentariu

        • Cherubino
          Living Legend
          • 10.iul.2006
          • 1685

          #19
          Postat în original de Adamescu Ion
          Domnilor, siguranta de nul este subdimensionata: desrveste toate circuitele. Din acest motiv sare! Cu-Al se poata conecta folosind surub si saiba intre cele doua conductoare.
          Se poate conecta,dar in conditiile in care in borna sigurantei sunt ingramadite 4 fire Cu si Al nu se mai pune problema folosirii surubului si a saibelor.
          LARGO AL FACTOTUM

          Comentariu

          • Baboo
            Living Legend
            • 09.iul.2006
            • 1674

            #20
            Postat în original de DanielF_67
            Nu va mai obositi degeaba ,nu cred ca mai baraie,tzaraie tabloul lui mira11 cred ca a rezolvat problema,
            Cred ca aveţi dreptate. Mare dreptate! Dar.... după ploaie-chepeneag!
            Sal'tare!
            E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

            Sal'tare!

            Comentariu

            • DanielF_67
              Membru Marcant
              • 22.mar.2007
              • 335

              #21
              Postat în original de Baboo
              Postat în original de DanielF_67
              Nu va mai obositi degeaba ,nu cred ca mai baraie,tzaraie tabloul lui mira11 cred ca a rezolvat problema,
              Cred ca aveţi dreptate. Mare dreptate! Dar.... după ploaie-chepeneag!
              Sal'tare!

              Comentariu

              Procesare...