Sare foarte des siguranta din firida

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • stefanev
    Membru Marcant
    • 05.iul.2007
    • 435

    #16
    te adresezi firmei care ti-a pus sigiliile la BMP.

    Comentariu

    • razvyyc
      Membru Marcant
      • 04.ian.2008
      • 449

      #17
      Postat în original de stefanev
      te adresezi firmei care ti-a pus sigiliile la BMP.
      Sigiliile respective sunt puse de gestionarul instalatiei, deci de electrica. Eu zic sa se uite mai bine in fisa de solutie. Acolo ar trebui sa fie trecuta valoarea si tipul sigurantei de protectie.

      Comentariu

      • doru_a
        Incepator
        • 19.feb.2007
        • 89

        #18
        Postat în original de gogu_ologu
        Postat în original de doru_a
        deoarece prin natura meseriei am tangenta cu "fenomenul" electric
        Si, daca tot aveti tangenta, ne puteti spune cam cand are de gand Electrica sa nu se mai comporte ca un monopol, recte sa permita sa consumi in limite rezonabile, daca platesti?

        Altfel, sa nu se planga daca in 10-20 de ani va avea soarta unora precum Romtelecomul.
        Incerc sa va inteleg frustrarea, si eu sunt consumator casnic...dar dupa tonul folosit imi dau seama ca frustrarea nu vine de acolo. Dar nu va pot raspunde pentru ca nu lucrez la Electrica, nu pot ghicii ce are de gand Electrica (cu toate ca mi-ar place sa stiu si eu). Ca am spus ca am tangenta se datoreaza faptului ca lucrez la o firma privata care se ocupa de instalatii electrice de forta si printre lucrarile pe care le avem unele comenzi vin si de la Electrica.
        Sper ca m-am facut inteles d-le gogu-ologu, sa nu se creada ca fac si eu parte dintre "militienii" domnului moldovan chiar daca inteleg putina electricitate. La fotbal si agricultura nu ma pricep, recunosc ....

        Cer scuze d-lui Mircea G , era tarziu cand am citit si aveti dreptate spuneati acelasi lucru.

        Comentariu

        • gogu_ologu
          Membru Marcant
          • 11.nov.2006
          • 420

          #19
          N-o luati personal.
          Frustrarea mea vine... din experienta ca utilizator casnic. E drept ca n-am probleme mari, dar asta pt ca reteaua blocului e buna iar in bloc sunt destul de multi oameni care nu consuma.

          Insa e frustrant sa ai retea noua pana in fata blocului, iar firele de la firida sa fie de 45 de ani. Si-ar fi scos banii pana acum Electrica, se consuma totusi curent. Nu exista nicio ratiune pentru care sa limitezi consumul asa. Ba, exista, daca stau sa ma gandesc ca de fapt capacitatea de a suplimenta puterea furnizata e aproape nula, cum am inteles eu. Dar pentru asta nu exista proiectanti?

          Comentariu

          Procesare...