Cum montez 5 spoturi ?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ciupanezu_1973
    Incepator
    • 13.dec.2008
    • 9

    #16
    Postat în original de ciupanezu_1973
    Pei Am intrebat si io in St si in DR si m-au sfatuit ca sunt de calitate si bune / desupraNU am stiut asta de la inceput de la GEWISS am luat variatorul si 2 module intrerupator!


    Da problema este... Ca Nu prea ma descurc cu SCHITA (am inteles cum leg Variatorul da NU stiu cum leg Intrerupatoarele Modulare ) / 1 Intrerupator vreau sa mearga 1 spot si / celalalt intrerupator sa mearga 5 spoturi!


    Daca ma poti ajuta cu inca o SCHITA la Intrerupatoarele astea Modulare Iti Raman / Veci recunoscator!!!




    fac o punte intre cele 2 intrerupatore modulare (sus)? sus intra un fir "L" in intrerupatorul din dreapta , iara jos in ambele intrerupatoare intra cate un fir tot "L" ( un fir se duce la 1 spot si celalalt fir se duce la cele 5 spoturi) ???



    Merci Mult de TOT!!!

    Comentariu

    • DM7
      Membru
      • 13.apr.2006
      • 290

      #17
      Pentru Mircea G Asta-i codul GW20559
      Si asta-i link-ul
      Imi pare rau dar nu stiu cum sa ascund linku-ul cu "aici"
      Pentru ciupanezu
      Hai ca incerc sa iti desenez. Sper sa n-ai comentarii la calitatea desenului. Nu prea am timp si nici rabdare sa le bibilesc
      Sper sa iti fie de folos
      L.E. Vezi ca vederea este din spate.( ca si cum ar fi montate in rama suport si le-ai intoarce cu "dosul" la tine ) Am uitat sa mentionez in desen
      Ideea este ca si cum le-ai fi introdus de la st la dr
      - 1.Intr. plecare 5 spoturi
      - 2. Intr. plecare 1 spot
      - 3. Variator
      Pe dos de stg la dr primul e variatorul - 1spot - 5 spoturi

      Mesaj modificat de PowerMC
      Codul pentru ascundere link: AICI
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • ciupanezu_1973
        Incepator
        • 13.dec.2008
        • 9

        #18
        THS

        Mare Boier mare caracter!!!

        Da acela este intrerupatorul (cum este in alel Link) Cat despre schema,este mai mult decat vizibila si corecta (doar prost sau batut in cap sa fiu sa nu-mi iasa )

        Merci mult tare de tot! ( va tin la curent cu stirile dupa montaj , maine le montez!)

        Comentariu

        • ciupanezu_1973
          Incepator
          • 13.dec.2008
          • 9

          #19
          MULTUMESC MULT, MAXIM DE MULT !!!

          Va MULTUMESC tuturor Mult de tot pentru ajutorul vostru si in special lui "DM7" care m-a ajutat cu SCHITELE respective!

          Au iesit bestial de bine spoturile si legaturile la sursa de curent asa cum imi dorem eu !!!
          Va doresc tuturor SARBATORI FERICITE SI Bafta in tot ceeace faceti!!!




          Acelasi Ciupanezu VA MULTUMESTE inca o data!

          Comentariu

          • DM7
            Membru
            • 13.apr.2006
            • 290

            #20
            Multumesc frumos pentru mesaj
            Pentru asta venim aici (pe forum) ca sa ne ajutam unul pe altul.
            Nimeni nu s-a nascut invatat. Si eu am invatat de la altii si si mai multe de invatat....
            Sarbatori fericite!

            Comentariu

            Procesare...