Cost bransament trifazat

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • mihai bonda
    a răspuns
    Răspuns la: Cost bransament trifazat

    pentru cluj este cineva sa faca un bransament de trifazic? stalpul este la 50 centimetri de poarta mea...deci numa trebuie lasat firele in jos si pus panoul...cu cine am vb mi-a cerut 3000 lei...mi se pare aberant de mult din moment ce eu am tras toti stalpii pana la casa.. daca este cineva pe zona cluj va rog sa imi lasati mesaj pe privat

    Lasă un comentariu:


  • nicu78
    a răspuns
    Da asai , ai dreptate xena , sa citam corect....

    Lasă un comentariu:


  • xena
    a răspuns
    ...ne ocupa tot timpul.... sa citam corect un clasic in viata.

    Lasă un comentariu:


  • nicu78
    a răspuns
    Scuze am uitat un lucru foarte important:
    TRAIM UN ROMANIA SI ASTA NE PREOCUPA TOT TIMPUL....

    Lasă un comentariu:


  • nicu78
    a răspuns
    PE mine ma costat 32 milioane ....iti trebuie contractul de casa , sau oleaca de relatiii ...adica o sticla de whisky....la mine intr-o saptamina o fost gata ...si consumator in casa mio pus . Acuma nu stiu cum e la tine in PRAHOVA ...

    Lasă un comentariu:


  • bulba grig
    a răspuns
    Curent 380v

    as dori sa stiu in jurul carei sume se invarte un bransament de 380v si in ce consta (acte) . eu stau in valeni prahova . multumesc

    Lasă un comentariu:


  • RaspoElectric
    a răspuns
    Postat în original de razvyyc
    Postat în original de RaspoElectric
    ) Si cum o facut receptia uzina fara dosarul inst interioare?
    Receptia bransamentului se poate face si fara dosarul de interioare. Prezenta acestuia este ceruta la intocmirea contractului de furnizare.
    DA.Dar cand vine un client si zice ca vrea un bransament,eu iau in calcul tot.Nu doar bransamentul.Sa nu mai trebuiasca sa apeleze clientul ,terte PF sau SRL pt dosarul de interior.Ultimul lucru care il fac inrtr-un bransanet e sa-l sun pe client si sa-i spun :-Haideti la contracte sa semnati si in maxim 2-3 zile va pune contorul si va bransaza.Asa ca firma care a facut bransamentul d-nei Dudelia37 ,l-a facut doar pe jumatate.Sper ca o rezolvat problema.
    Cu respect ... Ovi

    Lasă un comentariu:


  • Adrian Marinescu
    a răspuns
    Salut ! si eu ma confrunt cu aceeasi problema , in acelasi judet . Cum ai rezolvat situatia pana la urma ?

    Lasă un comentariu:


  • gabix
    a răspuns
    In Ilfov nu aveti nevoie de poza si cred ca nici de receptie, doar de peretele pe care se va prinde bransamentul ( pt. aerian ) ce va fi pe exteriorul acestuia, locul unde va pune BMP-ul si impamintarea. Deci atentie ca pe unde va cobori tubul pe perete sa aveti deja polistirenul pus pt. ca nu aveti voie sa-l ingropati. Implicit se considera ca romanul fura curent !!!

    - costuri pe hirtie ~15-16 mil pt. dist <30 m
    - costuri cu deranjul ~10 mil

    Lasă un comentariu:


  • radu matei
    a răspuns
    Eu am primit accept de racordare trifazic doar cu autorizatia de constructie. Vorbesc de racordare definitiva nu de organizare de santier.
    Si asta fara "cunostinte" la distribuitor !

    Lasă un comentariu:


  • RaspoElectric
    a răspuns
    Doar organizare de santier o sa va aprobe in cazul acesta.Depinde ce "relatii" mai aveti la furnizor.........
    Cu respect ... Ovi

    Lasă un comentariu:


  • nuntasu daniela
    a răspuns
    este obligatoriu sa am acoperisul pus eu doar am turnat placa dintre etaj si urmeza sa incepem sa zidim etajul

    Lasă un comentariu:


  • RaspoElectric
    a răspuns
    Solicitati o oferta de pret la o firma atestata ANRE.Dar sa precizati ca doriti curent pana in tabloul electric din locuinta (bransament+BMPT+impamantare+coloana alimentare).Sub 30 m aerian, nu ar trebui sa depaseasca 2800 ron.Trebuie sa aveti urmatoare acte:
    -Certificat urbanism(CU);
    -autorizatie de constructie;
    -plan de situatie si incadrare in zona cu stampila "vizat spre neschimbare" "anexa la CU"
    -extras CF;
    -o poza cu constructia daca e acoperita cu geramurile si usile puse dar nu ati facut inca receptia;
    -copie de buletin a proprietarului;
    -copie contract spatiu;
    -alte acte va vor spune cei de la e-on,enel etc daca va mai trebuie.
    Acte ce trebuiesc obtinute sunt urmatoarele:
    -Aviz amplasament;
    -Aviz racordare;
    -contactarea unei firme atestate ANRE(la ghiseul furnizorului artrebui sa fie lista cu firmele din Jud.respectiv atestate ANRE) si incredintarea lucrarii;
    -contract de furnizare
    SAU
    -O firma de incredere(cu recomandare din partea prietenilor care au facut),ii dati banii si actele(copii xerox) si se ocupa firma de toata documentatia;
    S-a mai discut aceste prb si aici: http://www.misiuneacasa.ro/forum/vie...=21625&start=0
    Cu respect ... Ovi

    Lasă un comentariu:


  • nuntasu daniela
    a răspuns
    Cost bransare trifazic

    As dori sa aflu cat costa bransarea pentru trifazic intr o casa noua in Branesti ilfov

    Lasă un comentariu:


  • razvyyc
    a răspuns
    Postat în original de RaspoElectric
    ) Si cum o facut receptia uzina fara dosarul inst interioare?
    Receptia bransamentului se poate face si fara dosarul de interioare. Prezenta acestuia este ceruta la intocmirea contractului de furnizare.

    Lasă un comentariu:

Procesare...