N(nul) de lucrul folosit ca N(nul) de protectie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Kapytanu
    Incepator
    • 18.mai.2016
    • 42

    #46
    Si inca ceva! In cazul montajului unui spd, acesta vine montat inainte de diferential sau dupa acesta?

    Comentariu

    • Consultant electrice
      Moderator
      • 08.nov.2005
      • 3240

      #47
      Eu le-am conectat pe toate impreuna in panou insa pot fi cazuri particulare unde este mai bine sa ramana separata impamantarea casei pe circuitele din casa. Ati facut o verificare PRAM pentru priza dvs. de pamant?
      SPD inainte de diferentialele din tabloul din casa.
      Curentul nu iarta!

      Comentariu

      • Kapytanu
        Incepator
        • 18.mai.2016
        • 42

        #48
        Nu am facut o verificare PRAM...dar o voi face! Am un tablou de distributie la parter aproape de bara de la impamantare cu care este si conectata....insa tabloul general..care alimenteaza parterul si mansarda este la distanta fata de celelalte tablouri! Firele de la impamantarea mea imi ajung in tablourile de distributie ( parter si mansarda) iar de aici ajung si in tabloul general...( care le alimenteaza pe.cele doua) ! Daca eu fac o.priza de pamant separata la tabloul general pentru SPD...pot conecta aceasta priza la firele de impamantare care imi vin de la celelalte tablouri? Adica intreaga instalatie de impamantare a casei.va fi conectata in doua puncte ale impamantarii! 1. In tabloul general- care apoi duce in pamant si 2. In tablourile secundare care si acestea duc in pamant!

        Comentariu

        Procesare...