Manualul instalatiilor electrice Schneider

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • razvyyc
    Membru Marcant
    • 04.ian.2008
    • 450

    Manualul instalatiilor electrice Schneider

    A cumparat cineva Manualul instalatiilor electrice Schneider?
    Daca da, merita achizitionarea lui? Ce informatii cuprinde si cat de util este in activitatea prestata de dvs.?
  • raducu_ilie
    Living Legend
    • 10.apr.2008
    • 1043

    #2
    Eu am varianta in pdf si de cate ori am vreo neclaritate il consult. Dar de asemenea am si "Agenda electrianului" editia 1971. Asa ca sunt utile.
    Sanatate maxima si efort minim!

    Comentariu

    • RaspoElectric
      Membru Marcant
      • 17.feb.2009
      • 707

      #3
      De AICI puteti descarca Catalogul electricianului si alte fisiere utile Schneider,de AICI Agenda electrica Moeller, de AICI Agenda electrica suport Legrand,si cu putina cautare cu varu`GooGu,gasiti tot felul de cataloage si agende in format pdf.
      Cu respect ... Ovi
      Un pret mic nu inseamna o afacere buna.Lucrul bun e scump! Lucrul prost te costa dublu, poate triplu, poate...viata !!!

      Comentariu

      • komy
        Membru Marcant
        • 22.iul.2008
        • 442

        #4
        Cel mai bun manual de instalatii electrice este dupa parerea mea cel de la ARTECNO editia 2002. Am si manualul de la Schnider si multe alte manuale. Sincer nu am gasit in manualul Schnider informatii care sa nu le fi avut din alta parte. Treaba e ca sunt manuale care trateaza anumite categorii electrice(instalatii electrice rezidentiale, industriale, retele).

        Numai bine.
        Imi place lumina!

        Comentariu

        • razvyyc
          Membru Marcant
          • 04.ian.2008
          • 450

          #5
          Postat în original de raducu_ilie
          Eu am varianta in pdf si de cate ori am vreo neclaritate il consult. Dar de asemenea am si "Agenda electrianului" editia 1971. Asa ca sunt utile.
          Exista varianta pdf a manualului SCHNEIDER? Sau aveti manualul de instalatii editat de ARTECNO?
          Eu as dori sa cumpar manualul respectiv, din acest motiv intreb de el. Agendele, manualele editate sub egida Asociatiei Inginerilor de Istalatii din Romania, catalogul Schneider, Moeller, agenda Legrand, etc enumerate mai sus le am sau le-am parcurs.
          Faceti referire stricta titlul topicului.

          Comentariu

          • raducu_ilie
            Living Legend
            • 10.apr.2008
            • 1043

            #6
            Pai si de ce nu sunati direct la ei? Ca asa e mai usor. Si mai direct.
            Sanatate maxima si efort minim!

            Comentariu

            • BlonduX
              Incepator
              • 05.mai.2009
              • 1

              #7
              pls doresc si eu Manualul instalatiilor electrice schneider daca se poate sa imi transmiteti si mie pe mailu sandru_ionutz@yahoo.com

              as fi foarte recunoscator

              multumesc!

              Comentariu

              • RaspoElectric
                Membru Marcant
                • 17.feb.2009
                • 707

                #8
                Postat în original de RaspoElectric
                De AICI puteti descarca Catalogul electricianului si alte fisiere utile Schneider,de AICI Agenda electrica Moeller, de AICI Agenda electrica suport Legrand,si cu putina cautare cu varu`GooGu,gasiti tot felul de cataloage si agende in format pdf.
                Cu respect ... Ovi
                Imi cer scuze de eroare.pe Site-ul mai sus mentionat e doar catalogul.Manulalul se poate comanda de aici:
                schneider-electric.ro/sites/romania/ro/suport/biblioteca-distributie-electrica/manualul-instalatiilor-electrice-comandati.page

                Cu respect ... Ovi
                Un pret mic nu inseamna o afacere buna.Lucrul bun e scump! Lucrul prost te costa dublu, poate triplu, poate...viata !!!

                Comentariu

                Procesare...