Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tabloul electric pentru locuinta

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Buna seara,

In tablou am o diferentiala si restul disjunctoarelor sunt 1P+N. Firele de la contor intra pe sus in diferentiala, si pe jos fac conexiunea la restul. As vrea ca pe jos sa am un pieptane care sa lege diferentiala bipolara de restul disjunctoarelor care sunt mai mici. Pieptanele 1P+N si disjunctoarele sunt toate Schneider. Exista vreo solutie prin care sa am doar un pieptane care sa lege disjunctoare de marimi diferite? Din cate vad eu, singura modalitate de a conecta bipolara ar fi in scurt. Pana gasesc o solutie, o sa fac o punte de la diferentiala pana la primul disjunctor 1P+N si de acolo bag pieptanele. Este ok asa?

Pieptanele astea sunt proiectate sa se bage pe sus? Pentru ca daca il bag pe jos, trebuie sa-i tai un dinte pt ca imi incepe cu faza si disjunctoarele au prima oara nulul. Dintele din pieptane il scot cu patentul? Pieptanele e cam mare. La sfarsit, dupa ce marchez unde sa-l tai, dupa ce a intrat in ultimul disjunctor, se taie cu bomfaierul? Observ ca are santuri pe capacul din plastic. Probabil e marcat locul unde se taie. Corect?

Comentariu

• pieptenele se monteaza sus, de jos de la diferentiala se face legatura cu conductor ideal mai gros (4 mm) la pieptene

daca vei cauta pe topic sunt multe imagini cu lucrari de tablouri electrice

Comentariu

Procesare...
      X
      sigla BRAT