Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tabloul electric pentru locuinta

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

)))) komy...subscriu
    Cu respect ... Ovi
    Un pret mic nu inseamna o afacere buna.Lucrul bun e scump! Lucrul prost te costa dublu, poate triplu, poate...viata !!!

Comentariu

Cateva din realizarile 2009..
      Cu respect ... Ovi
      Fișiere atașate
      Un pret mic nu inseamna o afacere buna.Lucrul bun e scump! Lucrul prost te costa dublu, poate triplu, poate...viata !!!

Comentariu

komy, ai pus vre-o cutie/cofret dupa aia sau ai lasat sigurantele alea asa spanzurate pe perete?
        ratzele se trag din camioane

Comentariu

Sa speram ca a inteles si nyknyk...acum komy a fost mai explicit

Comentariu

Sigur, nu sunt un expert sau " expert" cum zice KOMY dar sincer nu mi-a placut ce ai facut !
            si unde mai pui ca tu ai venit cu pozele sa le expui ca pe o "realizare" de succes a ta !

inca o data - dezamagitor
            cred ca si de la un neexperimentat in ale electricitatii iesea o lucrare mai de "doamne-ajuta" !

sau poate ... cine stie te judec eu prea aspru, cu toate ca nu te cunosc, sincer i-mi pare rau dar raman la parerea mea - nota 4 pentru lucrare - deci nu este de trecere !

P.S. ca sa mai atenuez un pic virulenta cu care te-am judecat, in acest caz poate nu ai avut cu cine sa te intelegi ( ma refer la proprietar ) si ai fost nevoit sa scapi cumva de ei dar, mai bine nu te expuneai cu pozele ca fiind ceva de succes !

Salutare si te astep cu placere pe forum cu realizari mai reusite !

Comentariu

) Nu am spus "de succes" am spus doar "realizari".
              Multumesc de nota.O sa o iau drept .. compliment.
              Cu respect ... Ovi

Comentariu

Cred ca nyknyk se referea la komy.
                Si oricum ideea era sa vedem ce a gasit omul acolo si ce a lasat el in urma, nu?
                Sunt sigur ca de-a lungul carierei si ceilalti colegi forumisti au gasit realizari la fel de "marete".
                Si apropo de nr de sigurante si ce faci in tablou.
                Cred ca a trecut vremea cand puneam patru sigurante in tablou si era gata.
                Nu sunt de acord nici cu transformarea unui tablou de la un apartament de 2 camere in camera de comanda de la Cernavoda.
                Totul e sa explici proprietarului ce este important sa stie si cum poate fi el protejat cel mai bine. Restul..depinde de noi.
                Sanatate maxima si efort minim!

Comentariu

i-mi pare rau de confuzuia creata !

respunsul ( si nota) era pentru komy !

Comentariu

Postat în original de raducu_ilie
                    Nu sunt de acord nici cu transformarea unui tablou de la un apartament de 2 camere in camera de comanda de la Cernavoda. Totul e sa explici proprietarului ce este important sa stie si cum poate fi el protejat cel mai bine. Restul..depinde de noi.
                    Descarcator,sig diferentiala pt masina spalat si baie,circuit separat 2 aparate aer conditionat,2 circuite bucatarie(prize si cuptor electric) ,1 circuit prize camere,1 circuit iluminat.Nu cred ca am exagerat......Protectie supratensiune si diferential 32A 0,3A erau in BMPM(ca daca nu avea BMPM le includeam separat in tablou )
                    Cu respect ... Ovi

Comentariu

Pentru ear1976 - sigura ca am pus si un capac... , eu am dorit sa se vada ce e inauntru
                      Treaba cu expertul se referea la DanielF_67.
                      Cat despre nyknyk.. nici nu prea am ce sa zic pe parte electrica... sau sincer nici nu ma voi mai chinui... doar ca pe partea de limba romana mai sunt niste scapari: "i-mi pare rau" se scrie corect "imi pare rau", si "doamne" se scrie corect "Doamne".
                      Treaba era sa radeti si voi despre ce fel de lucrari gasim si trebuie sa le facem functionabile.
                      Acum cu realizarile, sunt convins ca sunt foarte multe persoane cu realizari profesionale mult mai consistente decat realizarile mele. Pe mine sicer chiar ma amuza sa vorbesc si despre astfel de lucruri, chiar foarte des intalnite pe la clienti.
                      Acel tablou il consider o realizare deoarece am indeplinit lucrurile esentiale:
                      1. Am exclus riscurile create de configuratia veche;
                      2. Este mai mult decat sigur si functional acel tablou(inca o data mentionez ca este vorba despre o casa si nu apartamant);
                      3. Am realizat cerintele exprese ale clientului;
                      2. Am iasit si pe plus.

Inca o data tin sa mentionez ca era vorba despre ceva de fun, pe tema "ce prostii am intalnit". Sa nu mai zic de altele... ca iar se va gasi cineva cu note de 4. )

Numai bine.
                      Imi place lumina!

Comentariu

Asta mi-a placut din cauza "polaritatii" din retea. Si binenteles ca era in aer.
                        Fișiere atașate

Comentariu

Vad si un sigiliu acolo,era pus pe conductori?

Comentariu

Nu cred, cred ca era lita de la sigurantele vechi, acum de rezerva.

Comentariu

Da. Era sigiliul. Acuma este pus pe masca de la tablou. Dar a stat acolo unde se vede cca 11 ani. Mie mi s-a parut ciudat si l-am trecut pe cutia in care am inchis contorul. Repet, mie mi-a placut chestia cu "+" si "-".

Comentariu

+/- 220V

Comentariu

Procesare...
                                X
                                sigla BRAT