Cum lucreaza altii in Italia

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • da_n
    Banned
    - Exclus de pe forum -
    • 10.mai.2009
    • 1228

    #16
    connex1978, pozele puse de tine le putem gasi cu google, eu asteptam si inca mai astept, cum a spus si colegul mai sus, sa pui niste poze cu lucrari facute de tine/colegii tai: o legatura in doza, un tablou, pozitionare tuburi etc, ca de alea care le pun firmele sa-si faca reclama e greu netul
    de fapt tu ai dreptate, am inteles eu gresit, topicul este Cum lucreaza altii in Italia

    Comentariu

    • alex virtual
      Living Legend
      • 19.mai.2007
      • 1441

      #17
      @ raducu_ilie am intalnit proiectanti unde dozele de exterior erau ip=44 si care vroiau sa montez un intrerupator de lumina pentru a actiona o cada cu hidromasaj de 4 Kw . si exemplele pot continua . cat despre ce spune 17 si senctiunea de 0,75 mi se pare o prostie . Am vazut foarte multe constructii unde sectiunea conductorilor pentru lumina (portiunea doza- corp iluminat ) e de 0,75 iar in opinia mea e suficient . Nu indemn pe nimeni sa foloseasca 0,75 pentru lumina insa nu ii condamn pe cei ce o fac .

      Comentariu

      • razvyyc
        Membru Marcant
        • 04.ian.2008
        • 450

        #18
        Postat în original de alex virtual
        ....pentru a actiona o cada cu hidromasaj de 4 Kw .
        Cada de hidromasaj de 4 kW? Are si incalzire pentru apa, banuiesc.

        Comentariu

        • alex virtual
          Living Legend
          • 19.mai.2007
          • 1441

          #19
          Postat în original de razvyyc
          Postat în original de alex virtual
          ....pentru a actiona o cada cu hidromasaj de 4 Kw .
          Cada de hidromasaj de 4 kW? Are si incalzire pentru apa, banuiesc.
          Dar ce nu are , la un pret de 30.000 Ron iti poti da seama de ce e in stare . va salut .

          Comentariu

          • DanielF_67
            Membru marcant
            • 22.mar.2007
            • 336

            #20
            Postat în original de alex virtual
            Postat în original de razvyyc
            Postat în original de alex virtual
            ....pentru a actiona o cada cu hidromasaj de 4 Kw .
            Cada de hidromasaj de 4 kW? Are si incalzire pentru apa, banuiesc.
            Dar ce nu are , la un pret de 30.000 Ron iti poti da seama de ce e in stare . va salut .
            Alex are si una care-ti toarna sampanie in pahar[salvamar din BAYWATCH]si are grija de tine sa nu te inneci.e marfa...glumeam ,am vazut si eu in Otopeni la cineva o cada din asta [daca se poate numi cada]si era de 5kw ,asa ca eu te cred.salutare

            Comentariu

            • razvyyc
              Membru Marcant
              • 04.ian.2008
              • 450

              #21
              Nu era vorba de a crede sau nu, doar ca inca nu am intalnit asa ceva inca. Doar dupa de am vazut postarea asta am dat o cautare pe net.

              Comentariu

              • alex virtual
                Living Legend
                • 19.mai.2007
                • 1441

                #22
                Postat în original de DanielF_67
                Postat în original de alex virtual
                Postat în original de razvyyc
                Postat în original de alex virtual
                ....pentru a actiona o cada cu hidromasaj de 4 Kw .
                Cada de hidromasaj de 4 kW? Are si incalzire pentru apa, banuiesc.
                Dar ce nu are , la un pret de 30.000 Ron iti poti da seama de ce e in stare . va salut .
                Alex are si una care-ti toarna sampanie in pahar[salvamar din BAYWATCH]si are grija de tine sa nu te inneci.e marfa...glumeam ,am vazut si eu in Otopeni la cineva o cada din asta [daca se poate numi cada]si era de 5kw ,asa ca eu te cred.salutare

                La bani astia ar trebui sa aibe si "una care toarna sampanie " , oricum nu cred ca am sa fac o baita vreodata in asa ceva , mai ales sa imi cumpar . Doar nu sunt nebun sa imi iau o cada mai scumpa decat masina si chiar daca as fi nu as avea de unde va salut

                Comentariu

                • alex virtual
                  Living Legend
                  • 19.mai.2007
                  • 1441

                  #23
                  Postat în original de razvyyc
                  Nu era vorba de a crede sau nu, doar ca inca nu am intalnit asa ceva inca. Doar dupa de am vazut postarea asta am dat o cautare pe net.
                  Pana acum nu am intalnit nici eu asa ceva . Din cate am observat are doar o intrare de apa rece iar eu ma gandeam sa consume mai mult pentru incalzire , asta pana am vazut cartea tehnica a cazi .
                  Va salut .

                  Comentariu

                  • DanielF_67
                    Membru marcant
                    • 22.mar.2007
                    • 336

                    #24
                    Postat în original de alex virtual
                    Postat în original de razvyyc
                    Nu era vorba de a crede sau nu, doar ca inca nu am intalnit asa ceva inca. Doar dupa de am vazut postarea asta am dat o cautare pe net.
                    Pana acum nu am intalnit nici eu asa ceva . Din cate am observat are doar o intrare de apa rece iar eu ma gandeam sa consume mai mult pentru incalzire , asta pana am vazut cartea tehnica a cazi .
                    Va salut .
                    Si nu consuma destul de mult/?Cea pe care o stiu eu avea doua incalzitoare electrice a cate 2,5kw

                    Comentariu

                    • alex virtual
                      Living Legend
                      • 19.mai.2007
                      • 1441

                      #25
                      Consuma destul de mult insa in comparatie cu un instant de exemplu consuma putin , mai ales in raport cu volumul de apa ce il incalzeste .
                      Te salut , numai bine .

                      Comentariu

                      Procesare...