Instalatie electrica - casa din OSB

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • gilda&florin
    Incepator
    • 29.sep.2009
    • 1

    Instalatie electrica - casa din OSB

    Ceau la toti,

    Am avea nevoie de ajutor si info/ sugestii cat mai multe despre cum pot realiza instalatia electrica in cazul in care am o casa construita din placi de OSB si ce materiale recomandati sa folosesc.
    Instalatia dorita e simpla (casa P+M 120 mp), ascunsa si cel mai important ignifuga


    Merci
    Gilda & Florin
  • DanielF_67
    Membru Marcant
    • 22.mar.2007
    • 335

    #2
    Re: Instalatie electrica - casa din OSB

    Postat în original de gilda&florin
    Ceau la toti,

    Am avea nevoie de ajutor si info/ sugestii cat mai multe despre cum pot realiza instalatia electrica in cazul in care am o casa construita din placi de OSB si ce materiale recomandati sa folosesc.
    Instalatia dorita e simpla (casa P+M 120 mp), ascunsa si cel mai important ignifuga


    Merci
    Cine face instalatia?Daca o face un electrician stie ca trebuie sa foloseasca copex metalic.

    Comentariu

    • Codex
      Membru
      • 12.mai.2006
      • 253

      #3
      Re: Instalatie electrica - casa din OSB

      Postat în original de gilda&florin
      Ceau la toti,

      Am avea nevoie de ajutor si info/ sugestii cat mai multe despre cum pot realiza instalatia electrica in cazul in care am o casa construita din placi de OSB si ce materiale recomandati sa folosesc.
      Instalatia dorita e simpla (casa P+M 120 mp), ascunsa si cel mai important ignifuga


      Merci
      stimate domn avand in vedere informatiile pe care le oferiti va recomand sa luati legatura cu un electrician autorizat (chiar cu un proiectant in prealabil). Este cel mai sigur pentru dvs. ca nu va va lua foc casa.

      Cu stima
      Curentul nu iarta, gresesti o singura data! Dezolant !!!

      Deci daca nu stii intreaba! Daca stii ... mai intreaba sa fii sigur ca stii bine ce stii!

      Electrician autorizat IIA + IIB

      Comentariu

      Procesare...