Pasi obtinere Aviz furnizare, Electrica

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Shaq
    Living Legend
    • 06.mar.2005
    • 1302

    Pasi obtinere Aviz furnizare, Electrica

    pentru obtinerea unui nou aviz in furnizarea de energie electrica ce pasi trebuie efectuati si ce taxe sunt de achitat? In urma pb mele, 2 case pe acelasi bransament am solicitat informatii de la ANRE de la care am si primit: 2 case pe un sg bransament nu e in regula, trebuie distincte. Mi-au spus sa ma adresez celor de la punctul de care apartin si sa solicit un nou aviz tehnic. Are idee cineva ce inseamna asa ceva? ce acte sunt necesare? taxe?
    mai bine intreaba daca nu cunosti
  • electricman
    Membru Marcant
    • 26.iul.2009
    • 690

    #2
    Re: Pasi obtinere Aviz furnizare, Electrica

    Postat în original de Shaq
    pentru obtinerea unui nou aviz in furnizarea de energie electrica ce pasi trebuie efectuati si ce taxe sunt de achitat? In urma pb mele, 2 case pe acelasi bransament am solicitat informatii de la ANRE de la care am si primit: 2 case pe un sg bransament nu e in regula, trebuie distincte. Mi-au spus sa ma adresez celor de la punctul de care apartin si sa solicit un nou aviz tehnic. Are idee cineva ce inseamna asa ceva? ce acte sunt necesare? taxe?
    Daca casa este nou construita,trebuie autorizatia de constructie,certificat de urbanism,aviz de amplasament,planuri 1/500, 1/2000,act de proprietate,copii toate,si copie de pe buletin identitate.Cu toate acestea trebuie sa te duci la o firma autorizata care iti va rezolva problema.
    Apropo ce te-a determinat sa renunti sa ramai conectat la vechiul bransament? Cum e cu aia 2000kw? DaCA TOT AI DESCHIS DISCUTIA LAMURESTE-O!
    Siguranta in realizarea si exploatarea instalatiilor electrice.

    Comentariu

    • Shaq
      Living Legend
      • 06.mar.2005
      • 1302

      #3
      casa nu e nou construita, ci doar nou gata de utilizat ... ambele case sunt din 2001. Ce m-a determinat sa raman la vechiul bransament? Am ramas, pentru ca asa era instalatia.
      mai bine intreaba daca nu cunosti

      Comentariu

      Procesare...